„Festival původně vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale dnes v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako je jazz, pop, punk nebo rock. V letošním ročníku bychom se měli těšit na účast šestnácti kapel a mažoretkových skupin ze tří zemí. Celkově to bude zhruba pět stovek účinkujících,“ sdělil organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.

V sobotu 22. června kolem půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka. Následně budou koncertovat na Točáku“ a v parku „U Sovy“ před vlastivědným muzeem.

Odpoledne se program přesune do Dolních Studének. Od 14 hodin v místním kulturním areálu vystoupí jednotliví účastníci festivalu.

Sobotní večer vyvrcholí od 20 hodin unikátním koncertem filmové hudby s videoprojekcí v podání Dechového orchestru Zábřeh, jeho sboru a sólistů. Poté publikum pobaví zábavová kapela Méďa Band, návštěvníci nepřijdou ani o ohňostroj.

Těšte si i na Šafu

V neděli odpoledne je na programu vystoupení trojice kapel v bludovských lázních. Festival vyvrcholí o půl šesté večer vystoupením finalisty hudební soutěže Superstar Martina Šafaříka – Šafy. Na něj naváže o hodinu později koncert šumperské kapely O5 a Radeček. Hlavním trumfem nedělního koncertního večera bude oblíbená hudební skupina Mirai.

Vstup na akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na nedělní večerní koncert zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun a v den akce 290 korun.

Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na webových stránkách hudbabezhranic.cz