Přehlídka přinese muziku do Dolních Studének i Šumperku. Její součástí bude působivý koncert filmové hudby s videoprojekcí.

„Festival vznikal původně jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale dnes v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako je jazz, pop, punk nebo rock. V letošním ročníku bychom se měli těšit na účast šestnácti kapel a mažoretkových skupin ze tří zemí,“ potvrdil Radim Sršeň, organizační ředitel festivalu.

V programu se tak představí zhruba pět stovek účinkujících.

Festival v pátek 10. září večer přehlídku zahájí koncert tří oblíbených kapel. Na úvod se kolem devatenácté hodiny představí Trocha klidu.

Poté bude následovat populární zpěvačka Ewa Farna se svou kapelou a finále večera zajistí formace Vlny.

Průvod šumperskými ulicemi

V sobotu 11. září kolem půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami ulicemi v centru Šumperka a následně budou koncertovat na Točáku a v parku před vlastivědným muzeem.

Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 projde obcí paprskový průvod.

Na něj po čtrnácté hodině navážou vystoupení jednotlivých účastníků festivalu z Česka, Slovenska a Polska v místním kulturním areálu.

Sobotní večer vyvrcholí unikátním Koncertem filmové hudby s videoprojekcí v podání Dechového orchestru Zábřeh jeho sborem a sólisty. Festival a celý večer završí ohňostroj.

Kvůli nařízením vlády v souvislosti s epidemií nemoci Covid-19 se pořadatelé podobně jako loni rozhodli termín festivalu přesunout z června na září. Festivalu se také nakonec bohužel nebudou moci zúčastnit všichni smluvení zahraniční hosté, kteří plánovali přijet.

„To nás sice mrzí, i tak se nám ale podařilo zajistit atraktivní program. Věříme, že zahraniční tělesa si budou moci bez větších obtíží zahrát na našem festivalu v příštích letech,“ dodal Radim Sršeň.

Vstup na akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na páteční koncert Ewy Farne a kapel Trocha klidu a Vlny zaplatí návštěvníci v předprodeji 300 korun a v den akce 400 korun.

Festival pořádá již 17 let obec Dolní Studénky a Místní akční skupinou Šumperský venkov s významnou podporou Olomouckého kraje. Záštitu nad letošním ročníkem převzali poslanec Vít Rakušan, senátor Miroslav Adámek a poslanec Evropského parlamentu Stanislav Polčák.