V Novém Malíně budou v sobotu dopoledne cvičit

Nový Malín – Dvě hodiny plné různých druhů cvičení čekají na zájemce v sobotu 25. února dopoledne v tělocvičně Základní školy v Novém Malíně. Od devíti do 9.40 hodin se bude cvičit chi-toning, od 9.50 do 10.20 hodin se cvičení zaměří na zpevnění sedacího svalstva a od půl jedenácté do jedenácti přijde na řadu dancejoga. Vstupné je sto dvacet korun na celé dopoledne, zájemci ale mohou přijít i třeba jen na jednu lekci. Zájemci by si s sebou neměli zapomenout sportovní oblečení a obuv, ručník a něco k pití.

Zastupitelé v Rudě projednají rozpočet

Ruda nad Moravou – Veřejné zasedání obecního zastupitelstva se koná v úterý 28. února od sedmnácti hodin v sále Kulturního domu Na Záložně v Rudě nad Moravou. Na programu bude vedle obvyklých bodů hlasně projednání návrhu rozpočtu obce na letošní rok a také majetkoprávní vztahy.

Mírov hledá nového ředitele školy

Mírov – Výběrové řízení na pozici ředitele Základní a mateřské školy v Mírově vypsala tamní radnice. Vedle příslušného vzdělání, praxe v oboru a bezúhonnosti požaduje znalost problematiky řízení ve školství. Pracovní místo hodlá obsadit na šest let. Přihlášky přijímají na radnici v Mírově až do posledního března.

Ve tvořivé dílně si můžete vyrobit drátěné ozdoby

Vikýřovice – Netradiční ozdoby z drátků – vážky, kytičky nebo srdíčka – si mohou vyrobit zájemci, kteří v pátek 2. března navštíví Rodinné centrum Vikýrek ve Vikýřovicích. Ve tvořivé dílně se mohou naučit originální techniku drátkování a společně si vyrobit něco pro radost. Akce se koná od sedmnácti do devatenácti hodin, vstupné je 65 korun. Účastníci se mohou hlásit u Petry Soukupové-Kalinové na telefonním čísle 604 109 712 nebo e-mailem na adrese KalinovaP@seznam.cz.

Mohelničtí zastupitelé proberou i regeneraci sídliště

Mohelnice - Na čtrnáctém zasedání se sejdou ve středu 22. února zastupitelé v Mohelnici. Na programu je mimo jiné schválení investičních akcí ve městě, rozpočtové změny a prodej domu číslo dvě v Olomoucké ulici. Zastupitelé projednají také žádosti o změnu územního plánu, generel dopravy ve městě a projekt regenerace sídliště. Jednání začíná v17 hodin v kulturním domě a je možné ho sledovat také v přímém přenosu na internetu na stránkách www.mohelnickatelevize.cz.

Loštice vypsaly konkurz na místa dvou ředitelů

Loštice - Nové ředitele by mohly mít od srpna základní škola i základní umělecká škola v Lošticích. Město vyhlásilo konkurz na nové obsazení těchto míst, což neznamená, že dosavadní ředitelé - Mojmír Mazal a Marie Kašparová - se nemohou přihlásit. „Oba jsou ve funkci přes deset let a svůj post mohou znovu obhájit. Legislativa nově dává možnost opakovat vždy po šesti letech výběrové řízení. Účelem je posoudit další koncepci rozvoje školy, jak ji vidí dosavadní vedení a jak případný nový kandidát,“ uvedl starosta Loštic Ctirad Lolek (Nez. demokraté). Přihlášky do výběrového řízení přijímá radnice do 12. března.