Vikýrek zve na Život s barvami

Vikýřovice – V pátek 23. září rozjíždí centrum Vikýrek ve Vikýřovicích cyklus seminářů na téma barevná typologie a poradenství. Tento pátek bude přednášející informovat o barevné typologii a vhodné volbě barev oblečení. Místo na semináři, který se uskuteční vždy od 16 do 19 hodin, si lze zarezervovat na adrese: eva_skrabalova@centrum.cz nebo na tel.: 777 606 368. Vstupné je 120 korun. Další seminář se uskuteční 28. října.

Doris pořádá Medový den

Šumperk – Dům dětí a mládeže Vila Doris v Šumperku zve na Medový den, který se uskuteční na státní svátek sv. Václava 28. září od 9 do 16 hodin. Návštěvníci se dozví nejrůznější zajímavosti o včelách a jejich životě, čeká je den plný her, výtvarných aktivit a soutěží. Akce se uskuteční ve Vile Doris, ulice 17. listopadu v Šumperku.

Poradí, jak ven z dluhů

Šumperk – Lidé, kteří se zamotali do klubka dluhů a nevědí, jak z něj ven, poradí občanské sdružení Společně – Jekhtane. Organizace má sídlo v Bulharské ulici 217/4 v Šumperku. Otevřeno je v pondělí a ve středu od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin, v úterý od 13 do 16 hodin a ve čtvrtek od 9 do 12 hodin. Objednat se lze na tel.: 725 101 815. Poradna zodpoví i případné dotazy písemně na adrese: poradna.sumperk@jekhtane.cz.

Motýli zvou na sraz

Šumperk – Šumperský dětský sbor bude slavit padesát let od svého založení. Již nyní dává dohromady adresář bývalých členů. Ti, kdo se chtějí zúčastnit květnových narozeninových oslav, měli by se co nejdříve přihlásit. Na e-mailovou adresu motypade@seznam.cz je třeba napsat současné a rodné příjmení, rok narození a svůj e-mail, na který budou organizátoři zasílat informace. První zkouška bývalých členů, které čeká společný koncert, se uskuteční již 2. října v 10 hodin ve zkušebně sboru na Komíně.