Dům kultury ožije řeckými rytmy

Šumperk – Příslušníci řecké menšiny z celé České republiky se sjedou v sobotu 15. října večer do Domu kultury v Šumperku na tradiční Řeckou zábavu.

Od dvaceti hodin zde vypukne večer plný žhavých řeckých melodií, tance, zábavy, hudby a gastronomických specialit. V programu večera pořádaného Řeckou obcí v Šumperku bude účinkovat hudební skupina I Parea z Brna a místní taneční soubor Kalliópi.

Řecká zábava se koná v Šumperku tradičně u příležitosti státního svátku Řecka – Dne Ochi, což v řečtině znamená „ne“. Rozhodné ne vyjadřovalo postoj Řeků k fašismu. Tento významný den v historii země si Řekové připomínají vždy 28. října. Vstupné na akci stojí dvě stě korun.

Turisté zvou na ukázku podzimní přírodou

Vikýřovice - Na procházku podzimní přírodou po okolí Vikýřovic zve v neděli 16. října všechny turisty místní skupina Českého červeného kříže. Naplánovaná trasa je dlouhá osm kilometrů. Sraz účastníků je ve čtrnáct hodin u železniční stanice Vikýřovice.

„Vezměte si s sebou pití, špekáčky, chleba a dobrou obuv, přiberte i svoje děti. Projdeme se v lese nad Vikýřovicemi a společně si užijeme příjemné chvíle v naší krásné přírodě,“ zvou k účasti organizátoři. V případě nepříznivého počasí se výlet nekoná.

Libivá a Květín budou bez proudu

Mohelnice – Bez elektrické energie budou v pátek 4. listopadu dvě místní části Mohelnice – Libivá a Květín. V době od osmi do deseti hodin nepůjde proud v celém Květíně, od jedenácti do třinácti hodin pak bude bez elektřiny Libivá. „Doporučujeme lidem, aby předem provedli opatření k zamezení škod na majetku a zařízení. Dodávku energie přerušíme jen na nezbytně nutnou dobu,“ uvedl Emil Havlík z ČEZ Distribuce.

Hasiči připravili zábavné odpoledne pro děti a tatínky

Vikýřovice – Hasiči dětem a tatínkům se jmenuje akce, kterou na pátek 21. října připravilo Mateřské centrum Vikýrek ve Vikýřovicích spolu s místním sborem dobrovolných hasičů. Podvečer plný akce, zábavy a poučení začne v areálu před hasičskou zbrojnicí vedle místní školy v šestnáct hodin.

„Příchozí se mohou těšit na ukázku hasičské výzbroje a výstroje, prohlídku zásahového vozidla a zásahových prostředků nebo se mohou stát na chvilku hasičem a stříkat z hadice na terč. I když se akce jmenuje Hasiči dětem a tatínkům, tak maminky jsou samozřejmě zvány také,“ zvou k účasti organizátoři.

V Oskavě bude řádit metalová smršť

Oskava – Příznivci pořádně tvrdé muziky mohou v pátek 14. října vyrazit do Oskavy na Šumpersku. Od devatenácti hodin bude místní dům kultury hostit Metalovou smršť. Posluchači se mohou těšit na kapely Everlasting dark, Ungala Bungala, Trolltech, In Extremis, Snaefell a Storn. Vstupné je osmdesát korun, kdo přijde před jednadvacátou hodinou, třicet korun ušetří.