Připomenou si výročí vzniku republiky

Šumperk - U pamětní desky prezidenta T. G. Masaryka na Masarykově náměstí v Šumperku se v úterý 25. října v 16 hodin koná vzpomínkové setkání k 93. výročí vzniku samostatného československého státu. Zve na ně město Šumperk, Český svaz bojovníků za svobodu a Česká obec sokolská.

Hokejový klub chystá školu bruslení

Šumperk - Školu bruslení pro děti ve věku od čtyř do deseti let chystá hokejový klub Mladí draci Šumperk. Lekce začínají v úterý 1. listopadu v 17 hodin na zimním stadionu v Šumperku a konat se pak budou každé úterý ve stejnou dobu až do konce března. Lekcí je dvacet a stojí tisíc korun. Zájemci se mohou přihlásit u trenérů - například u Petra Rutara na čísle 604 365 588, nebo hodinu před první lekcí přímo na stadionu. Více informací je na stránkách www.hkmdsumperk.cz.

Sbírka nepotřebného oblečení bude i v Šumperku

Šumperk - Sbírku nepotřebného oblečení, obuvi, nádobí, hraček i menších spotřebičů chystá v Šumperku Diakonie Broumov. Konat se bude v sobotu 5. listopadu od 9 do 17 hodin na rampě hlavního nákladového nádraží, kde bude přistaven vagón. Sebraný materiál používá Diakonie pro humanitární účely. Při ekologické likvidaci věcí, které už nelze nijak použít, zaměstnává lidi těžko zařaditelné do společnosti – propuštěné vězně a bezdomovce. Pro Diakonii Brumov pořádá sbírku pravidelně a s velkým úspěchem i Charita Zábřeh.