V Třeštině pořádají sbírku ošacení pro charitu

Třeština – Charitativní sbírku ve prospěch potřebných pořádají ve čtvrtek 3. a v pátek 4. listopadu v Třeštině. Vybírat se bude letní i zimní oblečení, obuv, lůžkoviny, ručníky, utěrky, záclony, přikrývky, polštáře, deky, ale také domácí potřeby nebo hračky.

Vše musí být čisté a nepoškozené. Z ekologických a dopravních důvodů není možné přijmout elektroniku, koberce, nábytek, kola nebo kočárky. Věci, které už doma nepotřebujete, ale jiným by se mohly ještě hodit, můžete přinést v uvedené dny vždy od šestnácti do osmnácti hodin do kulturního domu v Třeštině.

Vikýrek pořáda zimní bazárek oblečení a dětských potřeb

Vikýřovice – Zimní bazárek dětského i dospělého oblečení a potřeb pořádá v sobotu 5. listopadu Mateřské centrum Vikýrek ve Vikýřovicích ve Sportovní ulici 273 naproti základní škole.

Věci do prodeje se přijímají od devíti do jedenácti hodin, samotný prodej se pak uskuteční od čtrnácti do šestnácti hodin. Po skončení prodeje se budou do sedmnácti hodin věci vydávat.

„Všechny nabízené věci, tedy dětské, dámské, těhotenské a pánské oblečení, sportovní potřeby a hračky, označte cenou, pořadovým číslem a svojí značkou nebo iniciálami. Seznam věcí s čísly pak ponechejte na místě při příjmu. Cenu uvádějte včetně manipulačního poplatku pro mateřské centrum, který činí deset procent z ceny prodané věci. Výdělek použijeme na nákup pomůcek a hraček pro mateřské centrum,“ informovali organizátoři z Vikýrku.

Po zkušenostech z minulých úspěšných ročníků zvou k návštěvě jak rodiče předškoláků ve věku pěti až šesti let, kteří mají zájem o prodej, tak rodiče, kteří by rádi výhodně nakoupili.

Zájemci o prodej si mohou rezervovat místo u Leony Pekařové na telefonním čísle 603 720 812 nebo na e-mailu leona.pekarova@gmail.com.

Sokolovnu zaplní malá strašidýlka

Nový Malín – Dětské odpoledne se strašidelnými příšerkami pořádá v sobotu 5. listopadu Sbor dobrovolných hasičů v Novém Malíně. Pro děti bude od patnácti hodin v místní sokolovně připraveno odpoledne plné soutěží, zábavy a písniček. Všechna strašidla se mohou těšit na sladkou odměnu. Hudba a občerstvení jsou zajištěny.

Ženy a dívky si mohou zacvičit aerobik

Vikýřovice – Protáhnout si tělo při aerobiku mohou v sobotu 5. listopadu ženy a dívky z Vikýřovic. Cvičit se bude pod vedením Hanky Bendové od půl desáté do jedenáct hodin v nové tělocvičně u základní školy. Účastnice si s sebou mají vzít podložku, ručník, pití a dobrou náladu. Vstupné je šedesát korun. Bližší informace podá Vlaďka Skývová na telefonním čísle 604 323 400.

Na opravu památek půjdou v Mohelnici statisíce

Mohelnice – Celkem 565 tisíc korun by mělo dostat město Mohelnice jako dotaci z ministerstva kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací. Z této sumy by mělo jít 265 tisíc korun na opravu městských hradeb, dvě stě tisíc korun na rekonstrukci kostela a sto tisíc korun na opravu objektu v Zámečnické ulici číslo 3. Mohelničtí radní už doporučili zastupitelům, aby přijetí dotace schválili. Dalších sto tisíc korun dostane radnice v Mohelnici od ministerstva kultury jako dotaci na opravu kaple v místní části Horní Krčmy. Také přijetí dotace už radní schválili.

Důchodci posedí při hudbě

Vikýřovice – Podzimní setkání seniorů pořádá v neděli 6. listopadu kulturní a sociální komise při radě obce Vikýřovice. Posezení se koná od patnácti hodin v sále penzionu Trámky ve Vikýřovicích. V programu se představí hudební skupiny Pohodáři a Písklata z Loštic, k tanci a poslechu bude hrát Pepa Frnka.

Malín poslal cyklostezku a dostavbu školy do soutěže

Nový Malín – Do soutěže o nejzajímavější projekt financovaný z Regionálního operačního programu Střední Morava se může zapojit široká veřejnost. Hlasovat se dá na internetové stránce www.mujprojekt.eu, a to až do neděle 27. listopadu.

Do ankety se zapojila i radnice v Novém Malíně, která nominovala hned dva své úspěšné projekty z poslední doby, a to druhou etapu stavby cyklostezky z Nového Malína do Šumperka a dostavbu místní základní školy.

Ocenění získají tři nejlepší projekty z každého kraje. Lidé, kteří se zapojí do hlasování, mohou vyhrát zajímavé ceny, například wellness pobyty, skipasy nebo lázeňské procedury.