Lidé mohou obdarovat děti z domovů

Jeseník – Vánoční dárek dětem z dětských domovů v Jeseníku a Černé Vodě mohou nadělit obyvatelé a návštěvníci Jeseníku. Konkrétně ti, kteří si do 10. prosince najdou cestu k vánočnímu stromku v prostorách Informačního centra Jesenicka v přízemí obchodního domu Alkron na Masarykově náměstí.

„Každý, kdo nás navštíví, bude mít možnost udělat malý dobrý skutek a rozzářit úsměv na tváři konkrétního dítěte. Stačí si jen vybrat jedno z ručně vyrobených vánočních přání a toto přání mu splnit,“ říká provozovatel infocentra a předseda pořádajícího občanského sdružení Na jedné lodi Marcel Šos.

Dárcům, pro které bude přijatelnější přispět drobným finančním obnosem, je k dispozici kasička.

„Letos je to už popáté, kdy za pomoci dětí z dětských domovů v listopadu zdobíme vánoční stromeček. Úspěch minulých ročníků i překvapivý zájem dárců nás jen utvrzují v tom, že pořádání akce tohoto typu má smysl,“ sdělila spoluorganizátorka akce Martina Mařáková.

Revitalizace vojenského areálu se prodraží

Jeseník – O dva miliony korun se prodraží revitalizace bývalého vojenského areálu v zóně Za Podjezdem v Jeseníku. Důvodem je nedostatečná únosnost podloží, které musí být stabilizováno vápněním. Problém se objevil až po zahájení stavby.

Zakázku na revitalizaci areálu získala brněnská firma Swietelski. Původně za deset milionů dvě sta tisíc korun včetně DPH měla v zóně služeb a nerušivé výroby Za Podjezdem vybudovat zejména páteřní komunikace, osvětlení a odvodnění. Akce je z podstatné části je financována z krajských a státních dotací.

Město ušetří za plyn

Jeseník – Osm set padesát tisíc korun za účty za plyn ušetří od prvního listopadu letošního roku do konce roku 2012 Jeseník. Zástupci města ve snaze najít příznivější cenu oslovili sedmnáct potenciálních dodavatelů. Výsledkem vyjednávání bylo, že stávající dodavatel dodatkem ke smlouvě cenu za plyn snížil.

Jeseník má první úsek cyklostezky

Jeseník – Prvního úseku cyklostezky, která má protnout Jeseník, se v nejbližší době dočkají obyvatelé města. Ke konci se chýlí první etapa. Jeden a půl kilometru dlouhá trasa vede z lokality Bobrovník do průmyslové zóny Za Podjezdem.

Lidé by se měli brzy dočkat i druhé a třetí etapy stezky. Ty se nacházejí ve fázi administrativní přípravy nebo výběrových řízení.

Pod mostem bude trasa pokračovat do centra města ve směru ke Střední odborné škole stavební a strojní na ulici U Bělidla. Dále povede podél řeky Staříč a fotbalového hřiště. Na sídlišti v ulici Lipovské stezka překoná přes nově vybudovanou lávku Staříč a podél ní bude pokračovat až ke kamennému mostu na Tyršově ulici. Zde naprojektovaná trasa prozatím končí. Stezku budou moci využívat nejen cyklisté, ale také in-linisté.