Sídliště ve Zlatých Horách získává novou podobu

Zlaté Hory – Ke konci spěje předposlední etapa revitalizace sídliště ve Zlatých Horách. Práce se dotkly dešťové kanalizace, obnovou prochází veřejné osvětlení, chodníky, které byly v dezolátním stavu, nebo zeleň. Řidiči ocení nové dopravní značky, pěší městský mobiliář jako lavičky a koše a cestující obnovenou autobusovou zastávku. Náklady na tuto etapu se pohybují okolo 5,3 milionu korun, z toho čtyři miliony uhradí dotace.

Nejstarší domy na sídlišti ve Zlatých Horách pocházejí z první poloviny 60. let, další z let sedmdesátých. Revitalizace sídliště byla rozdělena na pět úseků a pracuje se na ní už šest let. „Doufám, že vše bude hotové příští rok,“ řekl starosta Zlatých Hor Milan Rác.

Zlaté Hory mají lepší signál

Zlaté Hory – Lepšího televizního signálu se dočkali obyvatelé Zlatých Hor a okolí. 30. listopadu spustily České radiokomunikace dokrývač digitálního signálu programů, které vysílají v rámci takzvaného druhého multiplexu. Na 53. kanále mohou lidé nově naladit stanice Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov.

„Zlaté Hory se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ řekl Jiří Vykydal, manažer útvaru strategie a rozvoje Českých Radiokomunikací.

V Lipové poběží o vánočního kapra

Lipová-lázně – Běh o vánočního kapra se koná v neděli 4. prosince v Lipové-lázni. Akce začíná v 16 hodin na návsi před obecním úřadem. „Příchozí budou mít jedinečnou možnost získat zcela gratis vánočního kapra,“ zvou na akci pořadatelé.

Kromě krátkého běhu ve čtyřech kategoriích budou moci přítomné děti napsat Ježíškovi. Pro všechny přítomné bude připraven svařák a cukroví.

Azylový dům otevře své dveře

Jeseník – Den otevřených dveří pořádá azylový dům na ulici Otakara Březiny v Jeseníku. Zájemci mohou do jeho prostor zavítat v úterý 6. prosince od 14 do 18 hodin. Příchozí pracovníci domu pohostí čajem nebo gulášem a zodpoví všechny jejich dotazy. Součástí akce je také výstava fotografií Historie azylového domu, Křesťanská služba v azylovém domě a Svět očima klientů sociálních služeb.

Azylový dům na ulici Otakara Březiny v Jeseníku provozuje Společenství křesťanské pomoci Boétheia. Jeho kapacita je necelých padesát lůžek. Na témže místě funguje také nízkoprahové denní centrum a noclehárna pro muže.