Pacienty pobaví zdravotní klauni

Šumperk – Na dětském oddělení Šumperské nemocnice se v pondělí 12. prosince od 13.30 hodin uskuteční Vánoční klauniáda. Zdravotní klauni - sestra Féfa (Jana Šilarová) a doktor Květoš Hrdlička (Jan Šprynar) - navštěvují malé pacienty v této nemocnici každý měsíc přímo na pokojích a ke každému pacientovi mají individuální přístup. Tentokrát se děti mohou těšit na vánoční stromeček, kapra a vánoční kouzlení. Pravidelné zdravotní klauniády zde probíhají již mnoho let a jsou součástí léčebného procesu. V současné době navštěvuje osm desítek zdravotních klaunů celkem 60 nemocnic v celé republice. Ročně potěší více než 80 000 nemocných dětí.

Krédo zve na návštěvu

Šumperk – Na Den otevřených dveří kontaktního a poradenského centra v oblasti drogové problematiky zve společnost Pontis Šumperk, která centrum zastřešuje. Zájemci si budou moci prohlédnout K-centrum Krédo ve čtvrtek 15. prosince od 9 do 12 hodin (tento termín je určen pro školy), pro veřejnost je otevřeno od 14 do 17 hodin. Krédo má sídlo v nových prostorách v Temenické ulici 1, vlevo od Mountfieldu. Informace na tel.: 774 716 020, 583 550 235.

V Bludově budou Vánoce v oranžerii

Bludov – Od čtvrtku 15. do soboty 17. prosince se v Bludově uskuteční v zámecké oranžerii předvánoční trhy. Stánky budou otevřené vždy od 13 do 19 hodin. Vedle punče a horké medoviny budou moci návštěvníci ochutnat uzené klobásky a další dobroty z domácí zabijačky. Prodejci budou také nabízet živé ryby, vánoční dekorace a dárky pro celou rodinu. Atmosféru podmalují koledy i živá hudba v podání žáků místní základní školy (čtvrtek, 17.30 hod.) a tria Flasch Brass (pátek, 17.30 hod.) a Classic Bandu (sobota, 17.30 hod.).

Hanušovice chystají adventní trhy

Hanušovice - Vánoční trhy spojené s tradičním zpíváním v Hanušovicích chystá Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví ve spolupráci s městem Hanušovice v pátek 16. prosince od 10 hodin. Akce se odehraje na parkovišti u jídelny základní školy. Součástí trhů bude i prodej výrobků nesoucí značku JESENÍKY originální produkt jako je keramika, šperky, rukodělné výrobky či perníčky, sýry a další,“ vyjmenovala ředitelka MAS Horní Pomoraví Anna Bartošová. Od 15 hodin mohou příchozí zhlédnout živý betlém. V odpoledním programu vystoupí děti místní mateřské i základní školy. Vše vyvrcholí společným zpíváním vánočních písní a koled s Jendou Doškem a přáteli. Akci finančně podpořil Olomoucký kraj.