Jeseník otevírá další Czech point

Jeseník – Ověřit si listinu, získat výpis z katastru nemovitostí nebo rejstříku trestů je v Jeseníku jednodušší. Městský úřad od 1. února otevřel další pracoviště Czech point.

Nová kancelář se nachází v přízemí budovy radnice naproti matrice. Lidé v ní mohou využívat kompletní služby kontaktního místa Czech point: mohou získat výpis z rejstříku trestů, obchodního rejstříku nebo katastru nemovitostí.

Kromě toho si zde mohou nechat ověřit listiny a podpisy. Pracoviště slouží také jako úložiště zásilek pro lidi, kteří jsou k trvalému pobytu hlášeni na úřední adrese. Zaměstnance zde lidem také poradí, co si mohou na kterém odboru městského úřadu vyřídit.
Pracoviště funguje denně. V úterý a čtvrtek od 7.30 do 12 a od 12.30 do 14 hodin. V pondělí a středu bude jeho pracovní doba prodloužena do 17 hodin. V pátek bude v provozu naopak jen od 7.30 do 13 hodin.

Děti zapíší do prvních tříd

Jeseník - Zápis dětí do prvních tříd se bude konat ve čtvrtek 2. února v Základní škole Jeseníku. Uskuteční se na pracovištích v ulicích Průchodní a Boženy Němcové od 14 do 17 hodin. K zápisu se dostaví děti, které do 31. srpna 2012 dosáhnou šest let věku, nebo ty, které loni získaly odklad povinné školní docházky. S dítětem musí přijít i jeho rodič nebo jiný zákonný zástupce. S sebou si vezme občanský průkaz a rodný list dítěte.

Část Lipovské ulice získá nový povrch

Jeseník – Nový povrch by měla získat část ulice Lipovské v Jeseníku. Silničáři plánují rekonstrukci části frekventované komunikace mezi železářstvím poblíž křižovatky s ulicí Jaroslava Ježka a železničním přejezdem. Opravu svých sítí v tomto úseku připravují i Vodovody a kanalizace Jesenicka.

Rekonstrukce silnice si vyžádá i opravu opěrné zídky potoka Kalvodka, která je v havarijním stavu a k silnici přiléhá. Kompletní rekonstrukce by si vyžádala částku pohybující se mezi šesti až deseti milionů korun. Náklady na rekonstrukci zídky a koryta potoka by na svých bedrech neslo město. Radnice se tak zatím kloní spíše k variantě, že by se při rekonstrukci odstranily jen největší závady, čímž by městská kasa ušetřila.

V Lipové schválili, do čeho chtějí investovat

Lipová-lázně – Plán investic na letošní rok schválili zastupitelé Lipové-lázní. Během příštích měsíců by se lidé v Lipové měli dočkat například nového chodníku u Rychty, komunikace mezi základní a mateřskou školou, na sídlišti Okály vyroste nové dětské hřiště. U základní a mateřské školy Johanna Schrotha by měla vzniknout nová běžecká dráha. Obec odhaduje, že na investice v letošním roce půjde šest až sedm milionů korun.