Start již osmého ročníku oblíbeného festivalu obstará ve čtvrtek 15. června koncert kapely Protheus v čele s Janem Macků, frontmanem kapely Dymytry.

O týden později, ve čtvrtek 22. června, nabídne festivalový program nadčasovou grotesku Luboše Baláka Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská, v níž excelují Tomáš Matonoha a Tomáš Měcháček.

V pátek 23. června se mohou i nejmenší těšit na karneval s populární Míšou Růžičkovou, která děti v kostýmech princů a princezen provede pohádkovým královstvím. „Po skončení tanečního reje se budou moci děti s Míšou vyfotit nebo si nechat podepsat plakát či cédéčko,“ informoval produkční kulturního domu Vratislav Jarmar.

Na nejlepší sólové výstupy a scénky z oblíbené televizní show Na Stojáka v podání Adély Elbel, Lukáše Pavláska a Daniela Čecha se mohou těšit příznivci i méně korektního humoru ve čtvrtek 29. června.

Hned následující den, 30. června, přiveze na hradní nádvoří pohodovou letní atmosféru a všechny svoje hity unikátní kapela The Tap Tap složená ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu.

„Možnost prezentovat se na veřejnosti je pro členy této kapely vždy výjimečná událost. Zpětná vazba publika je pak tou nejlepší cestou k jejich přirozené integraci do společnosti. Přijďte je podpořit a nechat se nabít jejich nezdolnou energií a optimismem,“ vyzývá k návštěvě jedinečného koncertu Vratislav Jarmar.

Kompletní program festivalu Hvězdy na hradě nabízejí webové stránky hvezdynahrade.cz, kde lze také zakoupit vstupenky na všechny festivalové akce – v předprodeji za výrazně zvýhodněnou cenu.

„Není nutno obávat se ani deště, pro tento případ bude vždy připraveno zázemí kulturního domu a pořad se tak uskuteční za každého počasí,“ připomněl Zdeněk David, jednatel pořádající Zábřežské kulturní.