„Díky bohu, že jsme byli druzí. Kdybychom byli třetí, nestihli bychom si cenu převzít, tradičně jsme přijeli pozdě,“ žertoval starosta obce Tomáš Kobza.

„Za ocenění jsem rád a musím poděkovat našemu webmasterovi. Očekávali jsme druhé nebo třetí místo,“ podotkl.

Libinské webovky návštěvníkům poskytnou standardní nabídku, jako je úřední deska, aktuality a další záložky.

„Loni jsme ve Zlatém erbu byli první a myslím si, že se to nedalo ani nějak překonat. Jsme rádi i za druhé místo,“ řekla Andrea Červinková, která je správkyní obecních stránek.

Obsahová strana podle ní prochází neustálým vývojem. „Sázíme hlavně na obsáhlost a myslím si, že na našich stránkách si každý najde co potřebuje a informací tam je spousta. Máme ohlasy od lidí, co by tam chtěli a od loňského roku přibylo hlášení rozhlasu,“ podotkla.

Rozhlasového poskytování informací se zhostil nevidomý Michal Raclavský. Na obci pracuje už sedmým rokem a základ jeho práce tvoří elektronická podatelna. Když přijde email, on jej pošle správnému adresátovi.

„Připravuji podklady pro internetové stránky, třeba hlášení rozhlasu, přepisuji informace a chystám na zveřejnění. Nevidím, takže co se týče grafických věcí, na stránkách toho moc dělat nemůžu. Spíš pracuji s textem. Počítač mám kompletně ozvučený, pracuji pomocí hlasového výstupu,“ vysvětlil Michal Raclavský.

Jeho pozici libinské stránky označují jako asistenta starosty a hlasatele místního rozhlasu. Říká, že ho práce baví, hlavně její rozmanitost. To ostatně potvrzuje i starosta. Michal se prý k hlášení rozhlasu sám přihlásil.

„Michal se přihlásil sám. Přepíše si text na stroji pro nevidomé a z braillového písma to čte do rozhlasu. Jednou hlásil a chyběl mu nějaký papír, přitom jediný z nás má na stole největší pořádek. Nemohl ten text najít a zapomněl, že je v éteru a řekl: „Sakra, já mám na stole nepořádek… A pak to našel a četl dál,“ zavzpomínal se smíchem starosta Kobza.