Výstavba ale dosud nezačala, stejně tak leží u ledu další dva projekty plánovaných obchodních center.

„Projekt prodejny Baumax v Šumperku je odložený a letos nebude realizovaný. Předběžný termín otevření je plánovaný na druhé pololetí roku 2011,“ sdělil marketingový koordinátor firmy Baumax Marek Šulc.

Další hobby market měl vyrůst v areálu bývalé Hedvy v Žerotínově ulici.

„Projekt byl ve fázi skončeného územního řízení, pokud vím, investor z akce odstoupil,“ sdělil vedoucí stavebního odboru šumperské radnice Luděk Felkl.

Největším problémem se ale nakonec ukázala stavba Intersparu, který měl stát na místě zchátralé kotelny v Temenické ulici. Developerská firma Agile Investement z Valašského Meziříčí od svých záměrů odstoupila.

„Příprava projektu se natolik protahovala, že Interspar nám vypověděl smlouvu, zdůvodnili nám to hospodářskou krizí. Údajně by Interspar v Šumperku neměl takové obraty s jakými původně počítal. V projektu jsme nechali 30 milionů korun, ale žádnou výstavbu v dané lokalitě zatím neplánujeme,“ vysvětlil Miroslav Uhlíř ze společnosti Agile Investement.

Na kotelnu, která ulici hyzdí již řadu let, je sice vydán demoliční výměr, ale firma Agile Investement s odstraněním stavby zatím nepočítá.

„Bohužel, takto to skončilo především kvůli protestům občanského sdružení Senová, kterému výstavba Intersparu vadila a dlouho nebylo možné se dohodnout na kompromisu. Nebýt těchto průtahů, obchod již mohl dávno stát,“ dodal Uhlíř.

Kotelnu a přilehlé pozemky získala developerská firma v dražbě v roce 2006 za 10 milionů korun, šumperská radnice se tehdy aukce nezúčastnila. Na nákup nemovitostí a pozemků totiž neměla v rozpočtu vyčleněny peníze.

Vizualizaci plánovaného Intersparu v Šumperku najdete ZDE