Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak vypadá pracovní týden stážistky v Bruselu? Čtěte reportáž Blanky Poštulkové

Loštice/Brusel - Jak vypadá práce stážistky v Bruselu? Na to odpoví reportáž studentky Univerzity Palackého Blanky Poštulkové z Loštic, která pracuje už téměř půl roku na Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii v Bruselu. Popisuje svůj pracovní otýden od 28. května do 1. června 2012.

5.6.2012
SDÍLEJ:

Studentka Blanka Poštulková z Loštic v kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při Evropské unii v Bruselu.Foto: Michaela Vráželová

První den nového pracovního týdne na přelomu května a června pro mě začíná v bruselské kanceláři po osmé hodině. Cestou do práce jsem si všimla, jak jsou ulice nezvykle prázdné. Dnes je totiž v Belgii státní svátek, takže v evropských institucích se nepracuje, obchody jsou zavřené. Pro kancelář Olomouckého kraje to však neplatí. Mimo jiné tu vrcholí přípravy na středeční pracovní snídani v Evropském parlamentu.

V úterý jdu na celodenní konferenci s názvem Mise – růst, která se zabývá otázkou ekonomického růstu v Evropské unii. Úvodní slovo má předseda Evropské komise José Manuel Barosso. Večer ještě pospíchám na dvouhodinový seminář na téma Výzkum ve zdravotnictví, který organizuje britská univerzita Aston.

V polovině týdne se koná jedna z nejdůležitějších akcí za dobu mého působení v Bruselu, pracovní snídaně na téma Územní dimenze růstu ve střední Evropě – programovací období po roce 2013. Několikaměsíční přípravy skončily a ještě před osmou ráno se v Evropském parlamentu setkávám s vedoucí Zastoupení Olomouckého kraje Michaelou Vráželovou. Přicházejí hosté, mezi nimiž jsou mimo jiné i česká velvyslankyně při EU Milena Vicenová, europoslanci Jan Březina a Oldřich Vlasák a zástupci Evropské komise. Debaty se účastní také primátor města Olomouc Martin Novotný. Po skončení akce ho doprovázíme na další pracovní schůzky.

Odpoledne zpracovávám tiskovou zprávu s fotografiemi, vše je nutné ještě dnes odeslat médiím. Po páté hodině odcházím na Stálé zastoupení ČR při Evropské unii, kde se koná výroční akce CZELO, České styčné kanceláře pro výzkum a vývoj, která slaví sedm let svého působení v Bruselu.

Ve čtvrtek se scházíme v parlamentní restauraci s europoslancem Janem Březinou a jeho asistenty. S Michaelou Vráželovou dostáváme pozvání na oběd. Společně hodnotíme včerejší pracovní snídani. Odpoledne se účastním konference na téma Český příspěvek k bioekonomice, kde jsou představeny naše úspěšné vědecké projekty.

Poslední pracovní den opět trávím v kanceláři, kde dokončuji veškeré povinnosti tohoto týdne. Večer jdu na slavnostní otevření Plzeňského domu, kde sídlí také zastoupení Jihomoravského a Pardubického kraje. Pracovní týden končí, rekapituluji si uplynulé dny. Byly opravdu pestré, v Bruselu je každý týden jiný a o to je práce zajímavější.

Ve sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj, jsem na půlroční stáži od ledna 2012. Je to jedinečná šance vidět fungování evropských institucí zblízka a možnost podílet se na činnosti kanceláře přímo v Bruselu. K Olomouckému kraji mám silnou vazbu, tady jsem se narodila, studuji Univerzitu Palackého a provozuji s rodiči Tvarůžkovou cukrárnu v Lošticích. O tom více mě těší možnost kraj prezentovat v centru Evropské unie."

Autor: Stanislava Rybičková

5.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Rozloučili jsme se

Soutěžní svatební pár číslo 11 - Zuzana a Marian Vítkovi, Olomouc
3

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Zatímco v pátek se teploty ještě vyšplhají ke dvacítce, o víkendu klesnou až k 10 stupňům.

Škola začala učit první včelaře, gymnázium láká na sportovní lezení

Na učilišti v Horních Heřmanicích začínají mladí lidé pronikat do tajů včelařství. Střední škola gastronomie a farmářství je jedinou v kraji a jednou z mála v republice, která tento obor vyučuje. Na nové zaměření láká i sportovní obor gymnázia v Jeseníku.

Havarovaný jeřáb z hrany nádrže hasiči shodili do vody

Až sedmý den po tragické nehodě na dolní nádrži hydroelektrárny Dlouhé Stráně se podařilo havarovaný bagr z hrany nádrže odstranit.

Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

Nejlepší živnostníci kraje žijí momentálně na Šumpersku a Jesenicku. Vyplývá to alespoň ze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje. Podnikatelé ze severu ovládli všechny tři vítězné pozice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení