Hamplové vadí články, které o ní Vaňourek ve své tiskovině zveřejňuje. Oba stojí na opačném pólu: Vaňourkovy Věci veřejné jsou členy vládnoucí koalice v Mohelnici a v osobě Aleše Mikety obsadily i post starosty, zatímco Nezávislí skončili i přes volební vítězství v opozici. Ostatní strany s výjimkou lidovců s nimi do koalice jít odmítly.

„Z měsíčníku Mohelnicko si Martin Vaňourek učinil nástroj vyřizování politických účtů, nástroj osobních útoků s cílem poškodit mou osobu bez ohledu na to, jak mě může podobná snůška tvrzení a výroků poškodit v občanském, profesním a rodinném životě,“ uvedla Hamplová.

Zprávu rozeslala médiím v neděli 11. března s tím, že na druhý den bude dopis odeslán i Martinu Vaňourkovi.

„To je pro paní Hamplovou typické. Nejdřív dostanou dopis novináři a teprve potom ten, komu je určen. To už mluví samo za sebe. Paní Hamplové jde hlavně o to zviditelnit v tisku,“ komentoval věc Martin Vaňourek. Dodal, že k obsahu dopisu se nemůže vyjadřovat, když ho nečetl. „Ale paní Hamplové se rozhodně omlouvat nebudu. Není za co,“ řekl vydavatel.

V březnovém čísle se měsíčník Mohelnicko zabývá mimo jiné nedávným neúspěšným pokusem Jany Zwyrtek Hamplové získat podporu pro odvolání starosty Aleše Mikety a pro své zvolení do rady města.

Přetiskl také informace z webu Orlický.net o tom, že policie šetří vyplacení více než pětimilionové odměny Janě Hamplové za mimosoudní zastupování obce Rudoltic. Šlo o kauzu, kde obci hrozilo vrácení dotace včetně penále ve výši 136 milionů korun na výstavbu bytů. Peníze byly údajně vyplaceny bez rozhodnutí zastupitelstva. Na webu Orlického deníku to ale starostka Rudoltic vyvrací a uvádí konkrétní usnesení, která se odměn týkala.

„Pan Vaňourek mě nikdy nepožádal o vyjádření. Jsou to jen útoky a ty si nemusím nechat líbit,“ řekla Hamplová.

V roce 2004 vyhrála žalobu na ochranu osobnosti s městem Mohelnice. Tehdy šlo o hanlivý článek, který vyšel v městském zpravodaji. Vedle omluvy vysoudila Hamplová i čtvrt milionu korun