Jiří Jura se na post starosty vrací po čtyřech letech. Na spolupráci se jeho uskupení SNK Evropští demokraté dohodlo s ANO 2011, sociálními demokraty a komunisty. Do funkce jej zvolila většina dvanácti zastupitelů. Uvolněnou místostarostkou se stala Sieglinde Mimrová (ANO 2011).

Nový starosta nejsevernějšího města na Jesenicku chce pokračovat v práci, kterou se jeho garnituře nepodařilo před čtyřmi lety dokončit. „Trápí nás stav radnice, dále je to náměstí v Javorníku jako takové, jsou to některé místní komunikace a řada dalších věcí," naznačil Jiří Jura.

Jura ve funkci vystřídal Irenu Karešovou (Občané pro město). Ta se pokusila svůj post obhájit, pro její zvolení však hlasovali pouze tři zastupitelé. „Za čtyři roky jsem nabyla zkušenosti, které určitě využiji i dál pro práci pro město. Vracím se na základní školu, kde budu plnit své povinnosti jako učitelka," řekla Irena Karešová.

Nového starostu mají i v nedaleké Žulové. Zdeňka Lučana (Pro občany) vystřídal Radek Trsťan. Novým místostarostou zastupitelé zvolili Pavla Jehličku (Pro občany).

„Chceme pokračovat v započatých akcích, například rekonstrukci staré tělocvičny. Pokud vše dobře dopadne, čeká nás budování kanalizace," sdělil Radek Trsťan.