Problémy obyvatelům Partyzánské ulice začaly se zprovozněním obchvatu města. Řada řidičů si po ní začala zkracovat cestu, do centra tudy nově jezdí i lidé, kteří bydlí v Javorníku-Vsi.

„Někteří tu jezdí jako blázni. Přitom je tu plno dětí. Kdyby některé vyběhlo z branky před rozjeté auto, stalo by se neštěstí. Jezdí tudy i náklaďáky, které tu přitom nesmí," řekla obyvatelka Partyzánské ulice Věra Kunová.Auta v ulici 17. listopadu již teď ničí lidem domy. Silnější provoz by situaci jen zhoršil.

Podobně jako většina jejích sousedů podepsala petici, která požaduje zobousměrnění ulice 17. listopadu v centru města. Nyní jí auta jezdí jen směrem k náměstí. Petenti si od zavedení změny slibují, že by část vozů z Partyzánské začala nově jezdit centrem.

Proti takovému řešení se však postavili lidé, kteří na ulici 17. listopadu žijí. „Všechny domy tu praskají. Na takový provoz nejsou stavěné. Když tu jezdí těžká technika, autobusy a náklaďáky, budovy se chvějí," popisuje Danuše Robotková, které v ulici 17. listopadu patří historický dům.

„Navíc je to tu úzké. Když tu parkují auta, už teď máme problémy se vyhnout. Přišli bychom o zákazníky i možnost zásobování. Doplatili bychom na to všichni, kteří tu máme provozovny," doplnila Danuše Robotková.

Javorničtí zastupitelé dali obyvatelům ulice 17. listopadu za pravdu. Žádné změny v dopravě v centru nenastanou. „Na tento systém provozu jsme zvyklí řadu let. Navíc v ulici 17. listopadu existuje řada firem a provozoven, změna by jim zkomplikovala život například se zásobováním," řekl starosta Javorníku Jiří Jura.

Problém ulice Partyzánské nicméně samospráva chce řešit. S tamními obyvateli svolala jednání. „Zvažujeme zde umístění zpomalovacích pruhů, retardérů," nastínil starosta Jura možné opatření ke zklidnění provozu.