Trhy se v bývalém průmyslovém areálu konaly již třikrát. Pokaždé se zde sešlo do deseti trhovců a okolo stovky kupujících. „Myslím, že minulý týden byli všichni spokojeni. Lidé přinesli své ovoce, zeleninu, sýry, konal se tu i blešák. Všechno se prodalo," konstatovala spoluorganizátorka trhů Martina Seidlerová.

Zatímco v jiných městech podobné akce organizuje samospráva či agrární komora, v Jeseníku se aktivity ujali místní lidé. „Myšlenka trhů je, že když se v regionu něco vyrobí či vypěstuje, místní by si to měli možnost i koupit," řekla další organizátorka trhů Linda Kovářová. Pořadatelé chtějí akcí též oživit veřejný prostor a v rámci doprovodného programu dát příležitost pro prezentaci místních uměleckých či sportovních aktivit.

Trhy by se měly zanedlouho přesunout na frekventovanější místo. „Bude se podepisovat smlouva a vypadá to, že se koncem září přesunou na Masarykovo náměstí," sdělila Martina Seidlerová.

Radní Jeseníku Jiří Juráš upozornil, že při pravidelném konání trhů na náměstí bude třeba zajistit pracovníka, který zpřístupní přípojku elektřiny, zajistit propagaci akce či úklid po ní. Zároveň však popřel informaci, že by město trhy na náměstí zakázalo.

„Spíše naopak jsme jasně řekli, že trhy jakýmkoli způsobem podpoříme, když bude na stole jasná vize, jak mají vypadat," uzavřel Jiří Juráš.