Prostřednictvím investice za více než dvacet milionů korun chce nemocnice zajistit kvalitní péči o dlouhodobě nemocné a seniory na Jesenicku.

„To pro nás znamená zejména zlepšení bezpečí a soukromí klientů hospitalizovaných v léčebně dlouhodobě nemocných, zajištění materiálně technického zázemí pro rozvoj poskytovaných služeb a také zvýšení kvality služeb a zavedení těch, které v regionu chybí," řekl ředitel Jesenické nemocnice Vítězslav Vavroušek.

Stavba začala na začátku letošního roku vybudováním čtrnácti nových pokojů. Během léta následují stavební úpravy stávajících i nových prostor včetně rekonstrukce výtahu a instalace nového vybavení. Projekt počítá také s vybudováním prostor pro rehabilitaci, pokojů pro pacienty v konečném stádiu života či zázemí pro obézní pacienty.

Plocha oddělení se rozšíří o více než 350 metrů čtverečních. Pacienti budou mít nově k dispozici společenskou místnost i lepší hygienické zázemí. Větší prostory a modernější vybavení získají i zdravotníci.

Během rekonstrukce jsou pacienti „eldéenky" dočasně hospitalizováni na jiných lůžkových odděleních.

Projekt zahájili v roce 2013 ještě bývalí majitelé nemocnice. Od nich zdravotnické zařízení letos v únoru koupil holding Agel. Záměr získal finanční podporu z takzvaných švýcarských fondů, Olomouckého kraje a Sdružení měst a obcí Jesenicka.