Ve čtvrtek 15. října odpoledne se na jindy frekventované komunikaci pohybovalo jen několik pracovníků a stavebních strojů. V místech, kde jinde denně projedou tisíce aut, se nacházel vyfrézovaný asfalt.

Oficiální objízdné trasy vedou ulicemi Žerotínova, Dolnostudénská, Uničovská, Lidická a Vikýřovická. Redaktor Deníku kolem 14. hodiny část těchto míst prošel. Žádné zácpy nebo dopravní problémy na nich nezaznamenal.

Uzávěra jen na křižovatce ulic Jesenická a M. R. Štefánika překvapila řidiče polského kamionu. Tomu se však během momentu podařilo otočit zpět.

Žádné problémy nemá hlášeny ani šumperská městská policie.

„Neregistrovali jsme žádné oznámení, které by souviselo s usměrněním nebo dopravní nehodou v tomto úseku,“ potvrdil ředitel Městské policie Šumperk Jaroslav Janderka.

Úsek Jesenické ulice mezi Penny Marketem a vlakovým nádražím stavbaři vyfrézovali. Dodavatelská firma pracuje na jízdních pruzích a nájezdech směrem na nová parkoviště, upravuje křižovatku v Jesenické ulici a připojení k Penny Marketu.

„V části směrem k nádraží dělníci položí podzemní datové rozvody optické sítě a rozvody nízkého napětí. Součástí prací je také instalace veřejného osvětlení na středovém ostrůvku naproti Penny Marketu. Vše završí položení finální asfaltové vrstvy,“ upřesnil postup prací vedoucí oddělení investic šumperské radnice Oto Sedlář.