Jednou z nejnákladnějších investic byla modernizace hlavního lůžkového pavilonu B za bezmála patnáct milionů korun. Nachází se v něm dětské, chirurgické a rehabilitační oddělení.

„Od února do konce dubna zde byly kompletně rekonstruovány rozvody vody a odpadů v lůžkovém pavilonu. Díky tomu byla osazena nová umyvadla, baterie a LED osvětlení na pokojích včetně nových obkladů. Dále byly kompletně zrekonstruovány společné toalety na každém patře a také byly vybudovány na každém patře dva nové nadstandardní pokoje,“ přiblížil vedoucí technického úseku Nemocnice AGEL Jeseník Petr Skipala.

Státní podnik DIAMO provádí v prostoru zlatohorských ložisek geologický průzkum, 17. ledna 2023, Zlaté Hory (Jesenicko).
Podzemí na Jesenicku skrývá přes dvě tuny zlata. Podívejte se do štoly

Na celém pavilonu rovněž řemeslníci vyměnili všechna okna, dveře a sestavy na schodištích. Současně rekonstruovali ventily a termostatické hlavice s centrálním řízením teploty.

Řada investic v roce 2022 směřovala také do nákupu moderních přístrojů, díky kterým se v jesenické nemocnici zkvalitnily například diagnostické možnosti. Od poloviny října slouží pacientům špičková multidetektorová výpočetní tomografie, takzvané cétéčko, v hodnotě více než dvacet milionů korun. Nový přístroj má oproti předchozímu rychlejší vyšetření i nižší radiační zátěž.

„Jedná se o technicky vyspělé CT, kterých je v současné době instalováno na území České republiky pouze tři kusy,“ vyzdvihla předsedkyně představenstva nemocnice a primářka gynekologicko-porodnického oddělení Jana Chrastinová. Od října do konce roku vyšetřili na novém CT jeseničtí zdravotníci již sedm set pacientů.

Eliáš Knothe z Jeseníku, první novorozenec roku 2023 jesenické porodnice.
Prvním jesenickým miminkem roku je Eliáš. Stejně jako loni

Nemocnice také pořídila za bezmála šest set tisíc korun speciální přístroj, díky kterému mohou pacienti podstoupit nanoartroskopii. Tato metoda se využívá u pacientů k šetrné a rychlé diagnostice i k drobným zákrokům zejména kolenních kloubů.