Najdeme zdravotnickou pomoc v Jeseníku nebo za ní budeme muset jezdit přes hory? Takovou otázku si roky kladli obyvatelé Jesenicka.

Zdejší nemocnici chyběli lékaři a její dřívější majitel hrozil uzavřením některých oddělení.

V únoru roku 2016 koupil Jesenickou nemocnici zdravotnický holding Agel.

„Když jsme nastupovali, situace byla velmi kritická na dětském oddělení a hodně komplikovaná na ARO. Na ostatních odděleních nebyl stav optimální, ale nebyl ohrožen jejich základní chod," řekl současný ředitel Jesenické nemocnice Vítězslav Vavroušek.

Od převzetí nemocnice novým majitelem z ní odešli tři lékaři. Naopak získat se jich podařilo deset.

„Osm je vysoce erudovaných a dva se připravují na atestaci," dodal Vítězslav Vavroušek.

V současnosti v nemocnici působí pětatřicet lékařů. Deset nově příchozích je výrazný podíl.

„Z toho jasně vyplývá, v jakém zoufalém stavu nemocnice byla," poznamenal ředitel Vavroušek.

Díky novým posilám v nemocnici nově fungují obory oční a ortopedie a také nutriční poradenství.

Nabídka bytu

Zájem na příchodu zdravotnických odborníků má i město Jeseník.

S vedením nemocnice se dohodlo, že nově příchozímu lékaři poskytne v případě svých možností a potřeby nemocnice městský byt. V jednom případě se tak již stalo.

„Je to jedna z možností, jak nemocnici a celému Jesenicku pomoci," řekl místostarosta Jeseníku Petr Procházka.

Přilákat na Jesenicko lékaře, ale i sestry, není snadné. Podle vedení nemocnice hraje roli její stabilita, výše mezd i spolupráce v rámci holdingu Agel.

Řada lékařů do nemocnice přišla ze Šumperska, někteří z Přerovska, znovu v ní působí i někteří odborníci z okolí Jeseníku.

Jesenická nemocnice expanduje i do ŠumperkuObyvatelé Šumperku o některé ze specialistů, kteří přešli do Jesenické nemocnice, nepřijdou. Zdravotnické zařízení otevřelo v Šumperku nové ambulance.

Jesenická nemocnice zřídila v Šumperku gynekologickou a chirurgickou ambulanci. Sídlí v budově AV dent poblíž hotelu Grand. Ordinují zde lékaři Jiří Krtička, Jana Chrastinová a Petr Fischer. V současnosti přijímají nové pacienty.

Jiří Krtička se specializuje na onemocnění děložního čípku. Jana Chrastinová se zaměřuje na problematiku spojenou s potížemi při močení a poruchy spojené se sestupem rodidel. Gynekologická ambulance je navíc díky spolupráci s onkologickým centrem Nemocnice Nový Jičín schopna pacientkám zajistit léčbu na tomto specializovaném pracovišti.

Chirurgická ambulance se zaměřuje na péči o lidi s onemocněním tlustého střeva a konečníku. Prozatím je v provozu v pondělí a v pátek.