Odbory jim při poslední schůzce s vedením města vymohly zvýšení mzdy o čtyři procenta. K tomu ještě město každému ze svých zaměstnanců bude měsíčně na penzijní připojištění posílat pět set korun. Už dříve si odboráři vymohli, aby v případě zástupu za dlouhodobě nemocného kolegu dostali příplatek maximálně do padesáti procent jeho mzdy. Nová kolektivní smlouva je sepsaná na rok, pokud se ale odbory v příštím roce s městem nedohodnou na změně, bude platit i v následujícím roce.

„Všechno klaplo. Dohodli jsme se na stěžejních bodech,“ řekl s uspokojením po sérii šesti jednání předseda odborové organizace zaměstnanců města Lubomír Novotný. Odbory původně žádaly osmiprocentní navýšení mzdy. V něm chtěly zohlednit avízovanou pětiprocentní inflaci. Argumentovaly tím, že v konečném pohledu by si pracovníci oproti letošním platům polepšili jen o tři procenta. Tento požadavek byl ale pro město, které požadovalo střízlivost, neakceptovatelný. Čtyřprocentní nárůst byl podle vedení radnice maximálně možný. Starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS) zdůraznil, že zvýšení platu bude ve skutečnosti vyšší než jen dohodnutá čtyři procenta.

„Příspěvek na penzijní připojištění ve výši pěti set korun měsíčně tvoří přibližně 2,3 procenta k platu. Takže jsme se dostali nad hranici diskutované inflace,“ prohlásil Petr Procházka. S tím souhlasí i Novotný. Podotkl, že veškerá snaha směřovala ke zlepšení podmínek zaměstnanců. „Chtěli jsme zohlednit personální audit, po němž lidí na úřadě ubylo, ale práce ne. Ta je přerozdělená na stávající zaměstnance,“ potvrdil snahu Novotný.
Personální audit prokázal přezaměstnanost jednatřiceti pracovních pozic.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika