Textové zprávy o aktuálních kulturních a společenských akcích v regionu rozesílá zájemcům informační centrum zdarma od poloviny června. Měsíc po jejím spuštění službu využívá stovka zájemců.

„Registrace uživatele je naprosto jednoduchá. Stačí Informačnímu centru Jesenicka oznámit své jméno, číslo mobilního telefonu a vybranou kategorii akcí. Na výběr jsou čtyři kategorie: mládež, dospělí, senioři a rodiny s dětmi. Každý týden pak obdržíte informace o tom, co se v regionu chystá. Dostanete tak přesně ten typ informací, který vás zajímá,“ představil novinku provozovatel infocentra Marcel Šos.

Údaje mohou zájemci informačnímu centru nahlásit osobně, telefonicky na čísle 584 498 155 nebo prostřednictvím e-mailu ic@jesenik.org.

„Tato služba je jako připomenutí v diáři, který máte pořád u sebe. Ve svém nabitém programu si rád najdu čas na kulturu, proto jsem na tuto službu vděčný. Mnoho z nás se vzhledem k počasí, momentální náladě, a jiným možnostem rozhoduje na poslední chvíli. Stačí pak jen kouknout do mobilu a vím, kde se co děje,“ řekl místostarosta Jeseníku Petr Procházka.

Do budoucna hodlá informační centrum spektrum informací rozšířit. Lidé by tak mohli dostávat SMSky informující například o výpadcích dodávek elektřiny nebo blížících se přírodních pohromách.