Priessnitzovy lázně se potýkají s nedostatkem parkovacích míst. Největší odstavná plocha za sanatoriem Priessnitz čítá čtyřiapadesát míst. Je placená stejně jako další čtyři parkoviště v centru lázní. Jejich kapacita se však počítá spíše v jednotkách. Dohromady činí 36 míst, velká část z toho je vyhrazena pro tělesně postižené.

Bezplatně mohou lidé auto odstavit pod lázeňským domem Mír nedaleko Francouzského pramene. Jenže tato plocha bývá v letních měsících plná.

Problém najít volné místo pro svůj vůz mívá během léta i František Novotný. „Platit za parkování nechci a u Francouzského pramene bývá plno. Další volný plac je v půlce lázeňského kopce. Odtamtud je to ale do lázní skoro kilometr strmého pěšího stoupání," řekl František Novotný.

Představitelé Priessnitzových lázní hodlají problém s parkováním vyřešit. Přímo v léčebném areálu však nové odstavné plochy budovat nechtějí.

„Jsme lázně klimatické, měli bychom se snažit omezovat vjezd aut do lázní. Není cestou rozšiřovat počet parkovacích míst přímo v lázních, a dostat sem tak aut ještě více," řekl ředitel Priessnitzových léčebných lázní Roman Provazník.

Společnost zakoupila velkou odstavnou plochu, která se nachází v půli lázeňského kopce u Géniova pramene. Hodlá ji upravit a zprovoznit zde parkoviště s kapacitou přes sto padesát míst.

„Chceme zde zabezpečit určitý režim i s odvozem lidí, kteří zde nechají auto, nahoru do lázní. Chceme většinu aut zadržet dole. Vyřešíme tím problém kapacity a ještě zlepšíme klima v lázních," doplnil Roman Provazník.

Parkování není jedinou dopravní komplikací, která na lázeňském vrchu existuje. Mezi léčebným areálem a městem se po ulici Priessnitzova pohybuje řada lidí. Podél komunikace však chybí chodník. Tato situace je nebezpečná jak pro pěší, tak pro řidiče aut, která se musí chodcům vyhýbat.