Ministři mají během dopoledních hodin naplánován individuální program. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš navštíví Žulovou a Javorník, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela spolu s ministryní pro vědu a výzkum Helenou Langšádlovou jesenickou firmu Fenix.

Šéf rezortu zemědělství Zdeněk Nekula zavítá do Zemědělského družstva Jeseník a Střední školy gastronomie, farmářství a služeb. Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek navštíví lázně v Dolní Lipové.

Do Šumperku zamíří ministr kultury Martin Baxa. Navštíví radnici, zdejší divadlo a také zámek ve Velkých Losinách. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka bude se starostou Hanušovic řešit dostupné bydlení.

Administrativní komplex IPOS v Jeseníku, kde bude 29: března zasedat vláda.
V Jeseníku zasedne vláda. Deník zjistil podrobnosti. Podívejte se

Premiér Petr Fiala se účastní kontrolního dne na budovaném obchvatu Bludova, navštíví Karlovu Studánku a po poledni se krátce setká se starostkou Jeseníku Zdeňkou Blišťanovou.

Samotné zasedání vlády začne v Jeseníku ve dvě hodiny odpoledne. Vláda se bude zabývat především tématy souvisejícími s podporou strukturálně postižených regionů.

„Projedná například aktualizaci Národního plánu obnovy a půjčku z Nástroje pro oživení a odolnost, změnu dokumentace programu Podpora rozvoje regionů 2019+ či informaci o podpoře rozvoje socioekonomicky zaostávajících a strukturálně postižených regionů,“ uvedl k chystané návštěvě ve Slezsku tiskový odbor vlády.

Možnosti pomoci státu s řešením aktuálních problémů regionu budou i tématem následných jednání s radami Olomouckého a Moravskoslezského kraje a se starosty z Jesenicka.