Zuzana Smrčková vykonávala praxi od roku 1983. Pracovala jako dětská lékařka ve Vidnavě a v Jeseníku měla ordinaci se specializací na alergologii a klinickou imunologii. Rukama jí prošel prakticky celý region. Nejen v ordinaci nad lékárnou v ulici Fučíkova léčila alergické rýmy, kopřivky a ekzémy téměř celého Jesenicka. Nejčastěji se u jejich pacientů vyskytovaly alergie na pyly, zvířata, prach a roztoče.

„Jesenicko je neobvyklé tím, že zde pylové alergie nastupují o něco později než například na jižní Moravě. Jinak se druhy alergií nelišíme od zbytku republiky,“ uvedla doktorka Smrčková.

Nový alergolog v Jeseníku prozatím není.

„Nikdo neprojevil zájem mou praxi převzít. Část léčby mohou nyní suplovat praktičtí lékaři. Ti mohou předepisovat některé druhy léků. Záleží na jejich predikci. Jiné pak může předepsat pouze alergolog. Nebližší je v Krnově nebo v Šumperku,“ doplnila doktorka.

S lékařkou se rozloučila starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

„Paní doktorce Smrčkové děkuji za její dlouholetou práci a také za to, že mne informovala, že jako lékařka končí. Nestává se nám to příliš často. Město Jeseník bude nyní vyhlašovat výběrové řízení na její pozici a budeme doufat, že lékař alergolog bude pro obyvatele okresu Jeseník opět dostupný,“ uvedla starostka Blišťanová.