Jesenické venkovní koupaliště se nachází ve velmi špatném stavu. „Pokud by se nezačalo s rekonstrukcí, bylo by téměř nemožné jej v příštím roce provozovat. Technické zařízení je téměř nefunkční," řekl ředitel Technických služeb Jeseník Jan Prejda.

Na modernizaci koupaliště získalo město desetimilionovou dotaci. Ta pokryje pětaosmdesát procent nákladů. Opravu musí radnice stihnout do konce roku 2015. Zda se do ní samospráva opravdu pustí, rozhodne až nové vedení města po komunálních volbách.

„Dá se předpokládat, že se příští rok přes léto bude hodně spěchat, ale letní sezona se určitě nestihne. Koupací sezona bude až v roce roku 2016," řekla starostka Jeseníku Marie Fomiczewová.

Sedmdesátimilionový dotační balík si rozdělí sedm příjemců. Figuruje mezi nimi Mikroregion Jesenicko, jednotlivé samosprávy i občanská sdružení.

Největší díl z dotačního koláče, bezmála dvacet milionů korun, získalo město Jeseník. Kromě koupaliště hodlá opravit kolonádu v lázních a v centru města nedaleko muzea vybudovat parkoviště.

Po deseti milionech pak získal mikroregionální projekt Aktivní Jesenicko a záměr nazvaný Bělá v pohybu, který zrealizuje obec Bělá pod Pradědem.

Desítky milionů měly původně sloužit jako dotace na výstavbu aquaparku. Záměr však zkrachoval kvůli neochotě bank poskytnout městu Jeseník na vybudování vodního světa úvěr.

„Rozhodli jsme se, že nevyužité peníze ponecháme na Jesenicku. Rozvoj tohoto území považujeme za klíčový," sdělil olomoucký hejtman a předseda Výboru Regionální rady Střední Morava Jiří Rozbořil.

Klikni, obrázek se zvětší
Grafika.