„Zlatý oříšek je soutěž pro nadané děti. Týmu CO3 se podařilo dostat mezi třicet vybraných dětí a skupin z celé České republiky," konstatoval ředitel jesenického gymnázia Antonín Javůrek.

Tým CO3 funguje jako kroužek střediska volného času Duha v Jeseníku. Tvoří jej žáci nižšího gymnázia. Do Zlatého oříšku se dostal díky svým úspěchům z oblasti robotiky.

V roce 2013 stali jeseničtí gymnazisté mistry České republiky v soutěži First Lego League. Za kategorii výzkumný úkol v této soutěži získali cenu děkana Přírodovědecké fakulty olomoucké univerzity. V evropském finále First Lego League skončili z více než osmi stovek týmů dvacátí.

Tým CO3 bojuje v robotické soutěži i nadále. Loni v prosinci již podeváté zvítězil v jejím republikovém finále a letos v únoru tak bude Českou republiku reprezentovat na semifinále v maďarském Debrecenu.

Soutěž Zlatý oříšek vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Mohou se jí účastnit všechny děti, které vynikají v určitém oboru nebo vykonají mimořádný čin. Cílem projektu je motivovat děti k aktivní cílevědomé činnosti a ukázat, že Česká republika má úspěšnou mladou generaci.

Do posledního ročníku Zlatého oříšku se přihlásilo 192 dětí a kolektivů. Odborná porota vybrala třicet, z nichž vzešlo deset vítězů. Záznam finále odvysílala 1. ledna Česká televize.