Žáci 1. C se zapojili do projektu Škola dotykem. Jeho cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Jedna ze tříd gymnázia se rámci projektu změnila v digitální učebnu. Kromě tabletů se v ní nachází dotyková obrazovka, škola získala také speciální software. Místnost pokrývá signál sítě wifi, což mladým lidem umožňuje pracovat s internetem.

„Učitel může žákům dovolit používat jen určitou aplikaci, může jim tablet úplně zablokovat, může s nimi sdílet obsah, který zároveň promítá na obrazovce," řekla třídní učitelka letošních prváků Magda Dostálová.

Spolu s dalšími vyučujícími postupně hledá možnosti, jak tablety ve výuce co nejlépe využít. „Je možné je použít pro sdílení obsahu, hodnocení žáků, testování a podobně," přiblížila Magda Dostálová.

Ve specializované třídě se vyučují všechny předměty podle rozvrhu. „V dnešní době je třeba specializovat se na projektové vyučování. Digitální učebna je pro to velká příležitost," poznamenal ředitel gymnázia Antonín Javůrek.

Vybavení v hodnotě milionu korun získala škola díky neziskové organizaci Edulab. Ta jesenické gymnázium do projektu vybrala jako jedinou školu v Olomouckém kraji.