Radní Jeseníku se shodli na tom, že v následujících čtyřech letech nebudou privatizovat městské organizace ani zvyšovat místní poplatky a daně.

„Zvyšování daní a poplatků vnímáme jako trest pro lidi, kteří ve městě žijí a podnikají," řekl starosta Jeseníku Adam Kalous. Rada se zároveň zavázala snížit daň z nemovitosti. Ta majitelům nemovitostí vzrostla v roce 2013.

Z nových investic mají radní v plánu postavit minimálně dvě dětská hřiště, pokračovat v budování páteřní cyklostezky, částečně revitalizovat sídliště Pod Chlumem a 9. května a postavit nové chodníky, prioritně na Rejvízské a Lipovské ulici.

Město se chce pod novým vedením zasadit o výstavbu nové sportovní haly a hodlá připravit řešení problému městské knihovny. Chce též prověřit možnost stavby zimního stadionu ve městě a lanovky do lázní.

Programové prohlášení rady si mohou lidé přečíst na webu města. „Teze o snížení daní a nezvyšování poplatků znějí pěkně. Uvidíme, jaká bude skutečnost za čtyři roky a co se za tu dobu povede ve městě vybudovat," konstatovala Lenka Tichá z Jeseníku.