Starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová prezentovala na posledním zasedání zastupitelstva dlouhý výčet pochybení, kterých se měl Miroslav Táborský ve své funkci dopustit: od problémů se zaznamenáváním pracovní doby strážníků přes nedostatečné řešení stížností na jejich práci až po chybějící porady či hodnocení městských policistů.

„V době služby býval minimálně jeden strážník s vědomím pana ředitele na svých soukromých akcích a nebyl v katastru města. Několikrát bylo řešeno, že strážníci městské policie vědomě porušují dopravní předpisy. Je to jízda v protisměru, kterou zaznamenaly i kamery městské policie. Pan ředitel to několik měsíců ví, proti tomuto člověku nezasáhl. Byla také tolerována špatná pracovní morálka některých jedinců,“ vyjmenovala některé výtky starostka Blišťanová.

Miroslav Táborský se v reakci na její vystoupení nechtěl ke konkrétním výtkám vyjadřovat s tím, že by potřeboval čas na přípravu.

„Můžu ale dost dobře dokázat, že z toho, co tu paní starostka řekla, není polovina pravda a další věci jsou úplně vytržené z kontextu. Nemyslím, že jsem udělal nějaká manažerské pochybení. Tři roky městská policie fungovala. Je vaše právo mě odvolat, já mám svědomí čisté,“ řekl zastupitelům.

Zdeňka Blišťanová odmítla, že by hovořila nepravdy.

Některé ze zastupitelů v jejich rozhodnutí utvrdily debaty s dalšími příslušníky městské policie.

„Byl jsem u několika rozhovorů se strážníky. Nabyl jsem z toho dojmu, že na městské policii nepanuje kázeň a řád. Policejní sbor by přitom měl jít příkladem,“ sdělil místostarosta Václav Urban.

Za Miroslava Táborského se naopak postavila bývalá starostka a dnešní zastupitelka Jana Konvičková.

„Několikrát jsem zažila práci strážníků v terénu. Jejich práce si vážím, vím, že dělají, co mohou, a respektují svého ředitele,“ argumentovala.

Členové městského parlamentu několikrát zmínili, že celá situace je pro ně nepříjemná. Miroslav Táborský je totiž zároveň jedním z nich.

Zastupitelé jej nicméně většinou patnácti hlasů z jednadvaceti přítomných z funkce odvolali. U městské policie by měl skončit i tak, dostal totiž výpověď.

Městská policie v Jeseníku zaměstnává patnáct strážníků, čtyři asistenty prevence kriminality a jednu administrativní pracovnici. Město na její provoz ročně vynakládá téměř osm milionů korun.