Nová úřadovna Městské policie Jeseník je rozdělena na dvě části. V přízemí jsou v prostorách bývalého infocentra umístěny prostory pro styk s veřejností a pracoviště stálé služby, tedy operátorů kamerového systému. Kanceláře i nezbytné technické a sociální zázemí se nachází ve třetím patře.

„Výhodami pro veřejnost oproti stávajícím prostorům jsou bezbariérový přístup, umístění ve středu města Jeseník, dostupnější, modernější a přívětivější prostředí, ale i zvýšení pocitu bezpečí občanů s ohledem na soustavné narušování veřejného pořádku závadových osob,“ popsal ředitel Městské policie Jeseník Martin Novotný.

V přízemí obchodního centra se dlouhodobě scházeli problémoví lidé. V březnu 2013 se zde odehrál brutální útok, kdy zde tehdy čtyřiatřicetiletý násilník surově zmlátil a zkopal o rok mladšího muže.

Dolní Studénky
Jak se žije v Dolních Studénkách? Pojďte na návštěvu

Blíže lidem

Strážníci se do obchodního centra Alkron přesunuli po dokončení potřebných stavebních úprav. Jejich zázemí je situováno do prostor bývalého fitness centra, proto bylo nutné zbudovat několik příček pro kanceláře, šatnu a další místnosti.

„Pevně věříme, že neustálá přítomnost strážníků v objektu a přímo v centru města bude mít pozitivní vliv na ochranu veřejného pořádku. Strážníci budou nyní blíže občanům i návštěvníkům města,“ uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Městská policie Jeseník nyní sídlí na adrese Palackého 1341, Jeseník. V bývalé budově na ulici Dukelská zůstane Klub seniorů a městské byty. Město dále uvažuje o využití celé budovy jako komunitní dům pro seniory.