Jesenické letní koupaliště nutně potřebuje velkou opravu. V současné podobě by s největší pravděpodobností příští rok návštěvníky přivítat nemohlo. Jednak kvůli svému velmi špatnému technickému stavu, jednak by už jeho provoz patrně nepovolili hygienici.

„Letní koupaliště je v tak špatném stavebně-technickém stavu, že má od na rok 2014 od hygieny udělenou výjimku.

Prodloužení výjimky na rok 2015 se nejeví příliš reálně," řekl vedoucí oddělení investic a rozvoje jesenické radnice Jiří Uher.
Na rekonstrukci plovárny získalo město desetimilionovou dotaci. Peníze tvoří část ze sedmdesátimilionového balíku určeného na rozvoj cestovního ruchu na Jesenicku. Suma původně sloužila jako dotace na neuskutečněný projekt aquaparku.

Na svém ustavujícím zasedání 21. listopadu dali jeseničtí zastupitelé rekonstrukci zelenou. Odsouhlasili rovněž vyčlenění čtyř milionů korun, které půjdou na opravy z městské kasy.

Radnice má v plánu venkovní koupaliště modernizovat a vybudovat na něm vodní atrakce. „Jedná se o rekonstrukci stávajících bazénových van, vybudování objektu strojovny technologie, doplnění areálu o nová brodítka, o tobogán či venkovní sprchy," přiblížila projekt letos v říjnu mluvčí Úřadu Regionální rady, který na záměr poskytuje dotaci, Michaela Linhartová.

Dále má kolem bazénu vzniknout nová zpevněná plocha, bude nutné pořídit novou technologii úpravy vody, potrubní rozvody, bazénové doplňky a vodní atrakce. Opravu musí město zvládnout v příštím roce, vyžadují to dotační pravidla.
Jesenické koupaliště nebude jediné, které se v regionu bude rekonstruovat. V Zábřehu zastupitelé letos v září schválili uvolnění sedmnácti milionů korun z městské kasy na opravu venkovního padesátimetrového bazénu a jeho okolí. Ten je uzavřený více než pět let.

„Uvolnění částky rozpočtovou změnou umožní, aby radní ihned vyhlásili výběrové řízení na dodavatele a celá zakázka se tak stihla dokončit ještě do začátku příští letní sezony," řekl letos v září starosta Zábřehu František John.