Město chtělo Slovan prodat za minimální cenu 32 milionů 700 tisíc korun. Při prodeji si vymínilo několik podmínek. Kupující například měl doložit doklad o provozování obdobného zařízení s obdobnou úrovní poskytovaných služeb alespoň po dobu tří let v posledních deseti letech.
„V minulosti podali nabídku zájemci, u nichž jsme nebyli schopni zaručit, že by hotel provozovali kvalitně. Při opětovném zveřejnění záměru hotel prodat pak nebyla podána žádná nabídka na odkup,“ sdělil místostarosta Václav Urban.
V posledním zářijovém týdnu by měl o možném provozování hotelu jednat s aktuálním nájemcem. Ten je ve výpovědní lhůtě.
Další z podmínek města bylo, aby objekt dále sloužil dosavadnímu účelu. „Neradi bychom to dopracovali jako jiná města, kde jsou náměstí mrtvé zóny. Myslím, že hotel může být významným tvůrcem života na náměstí. Navíc v Jeseníku klasicky fungující hotel nemáme,“ řekl uvolněný radní města Jeseníku Tomáš Vlazlo.
Ve hře byla i varianta, že by v části hotelu vznikly startovací byty. Odborníci však varovali, že by snižováním kapacity vzrostly jednotkové náklady a že zachování hotelu je nejefektivnější způsob využití budovy.
Slovan byl otevřen v roce 2007 a řada vybavení je na konci životnosti. Provozovat jej dále jako hotel by si vyžádalo nemalé investice.
Hotel aktuálně není pro město ziskový. Aby jej vůbec pronajalo, muselo v minulosti výrazně slevit z požadavků na nájemné.
Navíc každou opravu nad padesát tisíc korun hradí radnice. „Hotel má nějaké roky, jsou tam revizní náklady, a když se pokazí něco zásadního, náklady na obnovu zařízení jdou za městem. Nájemné nepokrývá náklady, které město na tyto výdaje má. Město Jeseník na provoz hotelu doplácí,“ konstatoval již dříve vedoucí odboru investic a majetku Jiří Uher.