„Někdo musí přijít s návrhem, jak situaci řešit. Ostatní se k tomu musí vyjádřit a návrh přijmout. Zatím není vyvoláno žádné jednání, na stole není žádný návrh,“ konstatoval místostarosta Petr Procházka.

Dosavadní starosta Jeseníku Adam Kalous z Hnutí ANO 2011 odstoupil z funkce v souvislosti se svým nedávným zvolením poslancem. Nahradit jej měla nominantka hnutí ANO Jana Konvičková. V tajné volbě však nezískala dostatek hlasů. Někteří koaliční zastupitelé chyběli, jiní hlasovali proti jejímu zvolení.

Nového kandidáta na starostu zatím hnutí nemá.

„My jsme si vyjasnili, kdo bude za hnutí ANO jednat. Jsem to já a paní Konvičková,“ řekl radní za tuto stranu Roman Kalous.

Ve hře je tak i varianta, že Jeseník zůstane bez starosty až do řádných komunálních voleb letos na podzim. Podle zákona nyní pravomoci starosty převzala první místostarostka Zdeňka Blišťanová.

„Především chci, aby město fungovalo. Nyní máme každý rozdané role a potřebujeme dodělat rozpracované záležitosti týkající se chodu města. To je daleko nejdůležitější,“ řekla Zdeňka Blišťanová. 

Bývalá vojenská střelnice a následně motokrosový areál Rapotínská stráň. Snímek z roku 2017.
Golf v Rapotíně? Ekologové mají výhrady
Jesenická radnice. Ilustrační foto
Jeseník nezvolil starostu. Koalice se rozpadla, zní z hnutí ANO