U oblíbeného Radia Beat by se to však mohlo změnit. Jeho provozovatel hodlá v Jeseníku postavit vysílač. Znít z něj však nejprve bude jiná stanice.

Jeseničtí radní v polovině března schválili záměr města pronajmout nebytový prostor uvnitř a na kancelářském komplexu IPOS společnosti Radio United Broadcasting. Za pronájem prostoru a kusu střechy má firma měsíčně bez DPH platit čtyři a půl tisíce korun. „Žádost podali minulý rok, schválit se to podařilo až teď,“ poznamenal místostarosta Jeseníku Václav Urban.

V další části článku se také dozvíte:
- jaký dosah bude mít jesenický vysílač
- jaká stanice bude v Jeseníku vysílat před příchodem Radia Beat

Zástupce Radia Beat potvrdil, že společnost hodlá vysílač na budově patřící městu vybudovat.

„Beat v Jeseníku je zatím ve fázi koordinace kmitočtu a následně bude žadatelem o licenci, takže zatím nemohu sdělit, jestli a kdy bude v Jeseníku vysílat. Z budovaného stanoviště tak nejdříve zahájí vysílání sesterské Country radio,“ uvedl technik společnosti Radio United Broadcasting Pavel Polák.

Vzhledem ke členitému terénu a zaplněnosti rozhlasového pásma FM bude vysílač pokrývat pouze město a nejbližší okolí.

Radio Beat má v oblasti Jeseníků vysílač o výkonu sto wattů v Bruntálu, další pak v Šumperku. „O jiném vysílači v regionu zatím neuvažujeme,“ dodal Pavel Polák.

Radio Beat je česká rozhlasová stanice, která se specializuje na rockovou hudbu. Vysílá styly vzniklé mezi 60. a 80. lety 20. století. Vysílat začala v roce 2002 jako lokální pražská stanice, nyní pokrývá většinu republiky.

Podle posledního průzkumu poslechovost patří Radio Beat mezi desítku nejposlouchanějších rozhlasových stanic v Česku. Týdně si ji, stejně jako Country Radio, naladí 570 tisíc lidí. To je zhruba srovnatelný počet jako Český rozhlas Dvojka. Nejposlouchanější Radiožurnál má týdenní poslechovost bezmála 1,5 milionu lidí.