Operační důstojník po přijetí oznámení o události ihned na místo vyslal policejní hlídky. Zároveň o události informoval operační střediska hasičů a zdravotnické záchranné služby.

„Cvičení se účastnily nejen všechny složky Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje, ale také šedesát figurantů z řad zaměstnanců městského úřadu a strážníci Městské policie Jeseník. Řízení zásahu bylo plně v kompetenci Policie ČR, uvedl krajský mluvčí policie Libor Hejtman.

Šumperský místostarosta Karel Hošek (v černém saku) u olomouckého krajského soudu.
Místostarosta Šumperku u soudu. Řeší možný dotační podvod

První policejní hlídky, které dorazily na místo útoku, ihned zahájily zákrok vedoucí k eliminaci pachatelů. Zároveň byl zřízen řídící štáb a velící policejní důstojník koordinoval složky integrovaného záchranného systému na místě.

„Byl stanoven perimetr od místa útoku, do kterého byl zamezen přístup veřejnosti. Jakmile se zasahujícím policistům podařilo aktivní útočníky zneškodnit a měli situaci pod kontrolou, vpustili do budovy zdravotníky a hasiče. Započalo odstraňování následků útoku, ošetřování a evakuace zraněných osob a také poskytnutí psychologické podpory postiženým osobám,“ popsal zásah policejní mluvčí.

Následně se na místo dostavili kriminalisté, kteří provedli zajištění stop a ohledání místa činu.