Čtenáři v předposledním červnovém týdnu hodnotili práci jesenické radnice ve čtyřech oblastech. Nejlépe, s průměrem 2,7, dopadla v oblasti podpory sportu. Nejčastěji v této kategorii hlasující udělovali dvojku.

Podle starostky Jeseníku Zdeňky Blišťanové se město v této oblasti určitě nemá za co stydět. Pokračuje v budování sportovní infrastruktury, aby bylo možné tvrdit, že Jeseník je opravdu město sportu.

„Vznikl skatepark, kluziště a nyní nás čeká revitalizace areálu fotbalových hřišť. Připravujeme také velký projekt v bývalých kasárnách, který bude zaměřen na individuální sportovce,“ vyjmenovala.

Velkým problémem zůstává celoroční plavání. Jeseničtí využívají krytý bazén v České Vsi, který je ve špatném stavu. „Tady nabízíme vedení České Vsi maximální podporu jejich snaze bazén zrekonstruovat tak, aby mohl sloužit celému regionu,“ uvedla.

Naopak nejhůře dopadla oblast bydlení. Zde suverénně nejčastěji čtenáři udělovali pětku, průměrná známka činí 4,2. Starostka připouští, že v Jeseníku je, stejně jako ve většině měst, nedostatek dostupných bytů velkou bolestí.

V Jeseníku se však situace začíná zlepšovat. „Rozhodli jsme se připravit podmínky pro výstavbu desítek domů a v rámci dostupného družstevního bydlení budeme realizovat stavbu takřka padesát bytů na Dukelské ulici,“ zmínila.

Lokalita v Jeseníku, kde má vyrůst dostupné družstevní bydlení.
Jeseník chystá desítky dostupných družstevních bytů. Má lokalitu

Téměř shodně dopadly zbývající dvě kategorie: doprava a bezpečné město. Průměrně je čtenáři ohodnotili horší trojkou.

Na řešení problémů v oblasti dopravy město podle starostky usilovně pracuje. „Před dokončením je například plán udržitelné mobility, který řeší spoustu problémů v dopravě, především směrem k pěším a cyklistům. Motoristy zase trápí především nedostatek parkovacích míst, i na tom pracujeme a tyto požadavky zohledňujeme při každé revitalizaci sídlišť, kdy vždy dochází k navýšení počtu parkovacích míst,“ zmínila.

Rekonstrukce proluky u tržnice v centru Jeseníku.
Stavbaři mění proluku v centru Jeseníku. Přibude zeleň, ubyde míst na parkování

V oblasti bezpečnosti se Jeseník podle Zdeňky Blišťanové výrazně posunul k lepšímu. „Klademe důraz na bezpečnost zaprvé v dopravě, na čemž pracuje mimo jiné městská policie. Za druhé je také ze statistik patrné, že Jeseník je město bezpečné i co se týče kriminality,“ uzavřela.

Jak jste oznámkovali Jeseník:


Nahrává se anketa ...

Nahrává se anketa ...

Nahrává se anketa ...

Nahrává se anketa ...

Jak si vedl Jeseník v porovnání s ostatními městy Olomouckého a Zlínského kraje:

Vysvědčení pro města v Olomouckém a Zlínském krajiVysvědčení pro města v Olomouckém a Zlínském krajiZdroj: Deník

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů Šumperského a jesenického deníku. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu, a nedělá si ambice na komplexní analýzu.