Po kašně nezbylo nic, město nechalo prostor pečlivě vydláždit.

Vyskládaná hromada kamení představující jesenické hory, která dětem sloužila jako horolezecká stěna. Dětskými nožičkami věčně zadupané nebo zloději každoročně rozkrádané skalničky. Kaskádovitě seskládané misky se zurčící vodou představující jesenické prameny, které však čas od času sloužily opilcům jako pisoáry.

To vše, i s miniaturním jezírkem, je pryč. Radní i zastupitelé města totiž po dvou letech dohadování, co s kašnou, odsouhlasili její odstranění.

Bývalé vedení Jeseníku získalo na stavbu kašny několikasettisícovou dotaci vázanou podmínkou, že vodní prvek musí sloužit svému účelu. Termín této podmínky ale už vypršel a představitelé města nechali odstranit kašnu, i když zatím neví, čím přesně ji nahradí.

„Ocitli jsme se v patové situaci. I přes řadu návrhů jsme se nedohodli, co by tam mělo být pěkného. V radě jsme různé návrhy projednávali čtyřikrát a ani jednou jsme se nedobrali rozhodnutí,“ řekl místostarosta Jeseníku Vladimír Cupal (nez.) a dodal:“Osobně si myslím, že kašny do města patří a prostor V Oblouku si o kašnu přímo říká. V zastupitelstvu se ale musíme dobrat ke shodě.“

Občany Jeseníku zmizení kašny zaskočilo.

„Tady v Jeseníku se něco stane a nikdo neví proč. Kašnu odstranila ODS, protože ji postavila ČSSD. Až ta zase přijde k moci, bude zase dělat něco jiného. Kašna ale není důležitá pro život,“ reagoval na odstranění kašny Luděk Smejkal.