Program se po celý den odehrával na Masarykově a Zámeckém náměstí a v jejich okolí .V areálu bývalého kláštera voršilek si lidé mohli vyzkoušet lukostřelbu, vrhání nožů nebo tkaní na stavu. Na Zámeckém náměstí byli k vidění sokolníci či šermíři. Hlavní program plný tance, hudby a rytířských soubojů se odehrával před radnicí.

Pozornost přítomných poutaly ukázky středověkých řemesel. Svou práci za budovou radnice předváděl brašnář, hrnčířka, přadlena, tesař, písař nebo bednář. Ten vlastnoručně vyráběl vědro na vodu nebo máselnice.

Slavnostní galavečer u příležitosti výročí 750 let Jeseníku.
Jeseník ocenil významné osobnosti

„Výroba jednoho takového kusu mi trvá osm hodin. Vůbec při ní nepoužívám lepidlo,“ vysvětloval zvědavým divákům a potvrdil, že i přes absenci pojiva vědro neteče. „Jak natáhne vodu, dřevo se roztáhne a škvírky se zacelí,“ dodal zručný řemeslník.

I přes zatažené nebe a občasné dešťové kapky se v centru Jeseníku střídaly stovky lidí. „Mně nejvíc zajímala řemesla, mého syna zase rytířské souboje. Líbí se mi nápad udělat oslavy ve středověkém duchu. Přijde mi to zajímavější než jen obyčejný jarmark nebo koncert,“ řekla návštěvnice akce Tereza Zapletalová.

Předvolební průzkum voličských preferencí pro parlamentní volby v Olomouckém kraji - září 2017
Jak by teď volil kraj? Vítěz ANO, pak ČSSD, KSČM a ...