Poslední termín předání dokumentace byl naplánován na pondělí 18. února. „Předávací řízení probíhalo asi od devíti od rána do půl deváté do večera. V dokumentaci byly zjištěny závady a nedostatky. Takže si ji pánové z Centroprojektu odvezli a poslední termín, který jsme po dohodě s právníkem pro předání stanovili, je čtvrtek 28. února," řekl místostarosta Jeseníku Libor Halas.

V dokumentaci se podle místostarosty objevily například názvy konkrétních výrobků, což u výběrového řízení není možné. Mezi jednotlivými částmi projektu také byly rozpory.

Situace přidělává vedení Jeseníku vrásky na čele. Kvůli průtahům s projektem se s akcí aquapark dostává do časové tísně. Dokumentace je součástí podkladů k výběrovému řízení na dodavatele stavby. Náročný tendr potřebuje město vypsat co nejdříve. Limituje jej totiž termín, dokdy musí prostavět a vyúčtovat získanou dotaci.

Není to přitom poprvé, co podobná situace nastala. Kvůli chybám město firmě vracelo již loni v létě dokumentaci nutnou pro získání stavebního povolení na aquapark. Pokud by ani na konci února nebyl finální projekt aquaparku v pořádku, radnice připouští, že by jej mohla dokončit jiná firma.

„Slušné koupání v Jeseníku potřebujeme, kromě starého bazénu v České Vsi tu v dosahu nic moc není. O novém aquaparku se ale v Jeseníku mluví už víc než šest let. Původní, dražší záměr spadl pod stůl. Bojím se, aby tak nakonec neskončil i ten současný," okomentovala nynější situaci Alena Tichá z Jeseníku.