V pondělí 4. září začne oprava silnice I/44 mezi křižovatkou na Vidly a školou v Adolfovicích. „Trasa dlouhá přibližně tři a půl kilometru vykazuje trhliny, staré vysprávky, hloubkovou korozi, olámané okraje. Diagnostika potvrdila také plošné deformace. K nápravě bude použita technologie recyklace asfaltu na místě (za studena),“ uvedlo v tiskové zprávě Ředitelství silnic a dálnic.

Nový povrch doplní úprava krajnic, značek a blízkého okolí silnice. Zhotovitelem zakázky se stala společnost Kareta, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu, a to 29,7 milionu korun. Práce navazují na jarní rekonstrukci silnice mezi Adolfovicemi a Jeseníkem.

Rekonstrukce silnice I/44 v Bělé pod Pradědem. Duben 2023
Tah na Jeseník na dva měsíce zcela zavírá. Ale ne pro všechny

Od 4. do 10. září a od 16. října do 5. listopadu bude silnice částečně uzavřena, místo ale bude průjezdné. Od 11. září od 15. října úsekem neprojedou žádná auta s výjimkou vozidel integrovaného záchranného systému, linkových autobusů, dopravní obsluhy a vozidel stavby. „Během období úplné uzavírky silnice I/44 budou vyznačeny dvě objízdné trasy: první přes Hanušovice, Brannou a Ostružnou, druhá objížďka povede přes Sobotín, Rýmařov, Bruntál, Vrbno pod Pradědem a Zlaté Hory,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

V letošním roce se v Jeseníkách jedná už o několikátou velkou uzavírku. Na jaře byl uzavřen úsek silnice I/44 mezi Adolfovicemi a Jeseníkem. Na přelomu července a srpna byla neprůjezdná silnice mezi Brannou a Ostružnou.

Od poloviny června do poloviny července byla v Hanušovicích zcela uzavřena silnice z Rudy nad Moravou kvůli její opravě v místě masivního sesuvu.

Mapa aktuální uzavírky:

Silnici v Bělé pod Pradědem čeká dvouměsíční oprava, měsíc zde auta neprojedou vůbec.Silnici v Bělé pod Pradědem čeká dvouměsíční oprava, měsíc zde auta neprojedou vůbec.Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic, se souhlasem