„To byl živoucí skanzen, který nevyhovoval hygieně, provozu ani výuce,“ zavzpomínal na starou kuchyň mistr odborného výcviku Luděk Ungermann. Zařízení, na kterém musel studenty učit vařit, se doslova rozpadalo pod rukama.

„Teď jsme se posunuli do jiného tisíciletí a máme kuchyň na špičkové úrovni, jako v luxusních hotelích,“ těší se na práci na konvektomatech a v nově upravených prostorách Ungermann.

Novou kuchyň si osobně přijel prohlédnout krajský radní Pavel Sekanina (ODS) a zdůraznil, že peníze na opravu dostala škola oprávněně.

„V kraji máme sedmašedesát škol, pět z nich je na Jesenicku a tato škola je v rámci investic v první desítce, protože svými výsledky dlouhá léta přesvědčuje, že si péči zaslouží,“ řekl Sekanina. Naposledy sem kraj poslal dotaci před čtyřmi lety, kdy za osmnáct milionů korun nechal vybudovat pracoviště odborného výcviku pro řezníky a uzenáře.

Na potravinářském učilišti se na budoucí povolání kromě řezníků a uzenářů připravují i cukráři, pekaři, prodavači, kuchaři a číšníci. Všechny obory už mají přímo v areálu školy moderní prostory pro odbornou část výuky. Kuchaři byli poslední, kteří na kvalitní zázemí čekali.

„Dovršili jsme cíl, který jsme měli. Kuchyň je třešinkou na dortu. Doposud jsme pracovali v původních prostorách z roku 1968 a kuchyň jsme potřebovali. Škola je totiž mobilizačním centrem v případě krize. Jestliže nastane krizová událost, jsme schopni se plně postarat o tři stovky lidí,“ zdůraznil ředitel školy Josef Podhajský.