Jeseník vybral logo oslav

Jeseník – Soutěž o nejlepší logo oslav 750 let města Jeseníku zná svého vítěze. Stal se jím návrh Petra Ovsíka ze Sušic. Kombinuje městský znak s nápisem 750 let města Jeseník. Vyveden je ve zlato-modro-bílé barevné kombinaci.

Město soutěž vyhlásilo v půli května. Do konce června se sešla dvacítka soutěžních návrhů, které posuzovala hodnotitelská komise. Jejím členem byl i odborník na grafické podklady. Vítězné logo bude provázet Jeseník během jubilejního roku 2017 na různých akcích, propagačních materiálech a dokumentech.

Veřejný rozhlas nahradí mobily a maily

Zlaté Hory- Radnice ve Zlatých Horách zavádí mobilní rozhlas. K tomuto kroku se rozhodla v souvislosti se zrušením klasického amplionového rozhlasu. Lidé, kteří chtějí informace dostávat, se musejí zaregistrovat přes papírový ústřižek nebo elektronicky na webu zlatehory.mobil­nirozhlas.cz.

Po vyplnění kontaktních údajů budou lidé prostřednictvím SMS zpráv a e-mailů dostávat upozornění na výpadky dodávek energií, čištění ulic, pozvánky na kulturní akce a další informace. Služba je zdarma a začne fungovat po získání kontaktů od většiny obyvatel.

V Bělé soutěží o nejkrásnější zahradu

Bělá pod Pradědem – Obyvatelé Bělé pod Pradědem se mohou zapojit do soutěže O nejkrásnější zahradu v obci. Vlastník nebo kdokoli jiný může konkrétní zahradu ve vesnici přihlásit prostřednictvím e-mailu napady@bela.cz nebo telefonů 584 420 171 či 584 452 834. Vyhodnocení se uskuteční v týdnu od 22. do 26. srpna. Vítězové budou vyhlášeni na Jesenických dožínkách 3. září.

Stará Červená Voda oslaví 750 let

Stará Červená Voda – Oslavami 750 let od první písemné zmínky o obci bude v sobotu 20. srpna žít Stará Červená Voda. Akce začne v 10 hodin sportovním dopolednem. O půl jedenácté se v místním kostele uskuteční bohoslužba. Oficiální zahájení akce se uskuteční o půl druhé odpoledne na místním hřišti. Následovat bude vystoupení šermířského spolku, Železného Zekona, taneční show a od 16 do 20 hodin hudební produkce. Od 21 hodin začne v kulturním domě taneční zábava. Oslavy vyvrcholí ve 23 hodin ohňostrojem. Součástí akce bude prezentace obce a místních spolků, projížďky turistickým vláčkem po vesnici a jarmark.

Turistům u Kobylé slouží nové odpočívadlo

Kobylá nad Vidnavkou – Nové odpočívadlo slouží turistům nedaleko Kobylé nad Vidnavkou. Stavba se nachází u rozcestí na okraji lesa mezi vrchy Svoboda a Jahodník. Současně s ním nechaly Lesy České republiky opravit přilehlá Boží muka. Slavnostní otevření přístřešku a požehnání Božích muk se uskuteční 26. srpna ve 13 hodin. Na slavnosti vystoupí trubači lesní správy Jeseník.

Hejtmanství zajímají názory cyklistů

Šumpersko, Jesenicko – Do budoucí podoby cyklistické dopravy v regionu mohou promluvit sami cyklisté. Olomoucký kraj vyzývá všechny, kdo jezdí na kole za svými povinnostmi i rekreačně, k vyplnění dotazníku. Výstupy z ankety zapracuje do krajské koncepce rozvoje cyklistické dopravy. Dokument zmapuje aktuální stav rozvoje cyklistické dopravy a turistiky a sítě cyklistických tras a stezek v kraji. Současně navrhne opatření pro rozvoj cyklistiky v kraji. Dotazník je přístupný na webových stránkách kraje.