Podnikatelé však nemají ani zájem o informace kolem připravované nejdražší investice v historii města. Stejně jako radní, kteří nevyslyšeli nabídku na cestu do Německa, kde se mohli seznámit s provozem a fungováním tamních aquaparků.

„Jsem těžce zklamán. Rozeslal jsem padesát osobních dopisů podnikatelům v cestovním ruchu a všem odeslal i e-mail,“ pronesl v úterý v devět hodin v prázdné zasedací místnosti jesenické radnice starosta Petr Procházka (ODS).

Krátce nato se o záměru přišli informovat tři podnikatelé. Starosta přesto neskrýval zklamání. „Chtěl jsem, aby podnikatelé věděli, jaký je záměr, a chtěl jsem znát jejich reflexi. Jestli je to hloupost, nebo projekt podporují. Mluvíme o zásadním projektu v cestovním ruchu, a tak mě překvapuje, že je reakce taková, jaká je,“ neskrýval zklamání starosta.

Podívejte se: Vizualizace plánovaného wellness centra v Jeseníku

Radnice na setkání představila projekt wellness centra, na který ze speciálního evropského dotačního titulu určeného pro Olomoucký a Zlínský kraj, může získat až devadesát milionů korun. Částka to není malá, ale naplní maximálně čtyřicet procent potřebné částky. Zbylou část musí zaplatit město.

„Už čtvrtého prosince budou zastupitelé rozhodovat, jestli jsme schopni do toho jít,“ řekl Procházka.

Místostarosta Vladimír Cupal (nez.) upozornil, že návratnost investice je dvacet až třicet let a město musí zvážit, zda na to má. „Komerční podmínky jsou ale velmi zajímavé,“ zdůraznil Cupal.

„Já to vidím jako pozitivní investici. Tady nic podobného nikde není,“ podpořil projekt podnikatel Kamil Závěšický. „Mně se to zdá na Jeseník velké a drahé. Čekal jsem, že se na dotacích sežene víc a ne, že to bude tolik zatěžovat město,“ oponoval mu další podnikatel Jaroslav Skřivánek.

Původní koupaliště v Jeseníku pochází z roku 1930. Původně zde Němci zařídili vyhřívaný bazén, který je však dávnou minulostí. Dnes je voda, která do bazénu přitéká z potoka, ledová i v létě.

Koupaliště je navíc silně ztrátové. „Každoročně ho dotujeme částkami, které jdou do milionů. Provoz je značně neekonomický a je třeba situaci řešit. My nechceme jen úpravu, ale zcela nový komplex s širokou nabídkou tak, aby přitáhl klientelu,“ prohlásil Procházka.

Nové centrum by mělo mít jak vnitřní zázemí se spoustou atrakcí, vířivek, plaveckým bazénem a tobogány, tak i venkovní bazén, dětské hřiště, písečné hřiště pro míčové hry, restauraci, ale i prostor s nejrůznějšími druhy saun.