„Získali jsme dohromady tři miliony tři sta eur. Nysa z této částky obdržela jednapadesát procent. Náš podíl činí čtyřicet milionů korun, z toho město se na projektu podílí asi pěti miliony korun,“ sdělil starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS).

Jak naložit s penězi, o tom má Jeseník jasno. Prostředky město použije na výstavbu inženýrských sítí, vybudování komunikací a na záchytné parkoviště. „Mělo by sloužit i pro potřeby wellnesscentra, které chceme stavět,“ uvedl Procházka.

Čtěte: Areál zdraví za stamiliony má nabídnout lidové vstupné

Odstavnou plochu budou využívat i zájezdové autobusy a kamiony, které prozatím nemají kde parkovat. Se stavbou průmyslové zóny chce město začít ještě letos.

Součástí programového prohlášení rady města je ekonomický rozvoj Jeseníku. Ten ale není možný bez průmyslové zóny, která v Jeseníku citelně chybí. To ukázal i obrovský zájem o pozemky v zóně Za Podjezdem, kam město směřuje veškerý průmysl.

S ohledem na region, který těží zejména z cestovního ruchu, má i zóna svá omezení. Nebude zde žádná velká továrna, automobilka, nic s rušivými vlivy nebo podnik produkující při výrobě exhalace.

„Všechny pozemky jsme prodali za deset a půl milionu korun. Očekáváme, že zde firmy co nejdříve rozjedou svůj byznys. Ty ale zase očekávají, že zóna bude zpřístupněná, a k tomu nám pomůže právě získaná dotace,“ řekl starosta.

V nové průmyslové zóně se například objeví čerpací stanice. Větší rozlet si bude moci dovolit i firma Stomix, o jejíž výrobky je stále větší zájem a jejíž továrna ve Skorošicích už kapacitně dávno nestačí.