První služební cesta skončila nehodou. Vůz, který společnosti darovalo sdružení měst a obcí, je na odpis. Starostové obcí na Jesenicku, které společnost financují a zároveň tvoří správní radu společnosti, jsou rozzlobeni. „Dozvěděl jsem se, že při poznávací cestě po Českém Švýcarsku ředitel Pták, který seděl za volantem, narazil do vozu německé občanky. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění. Automobil, který jsme získali od Mikroregionu Jesenicko, je však zcela zničený,“ potvrdil informaci starosta České Vsi Jindřich Jermář (nez.).

Starosty zlobí, že když se vedení jesenické radnice před pár dny chlubilo poznávací cestou do Českého Švýcarska, kde sbíralo inspiraci pro práci Jesenické rozvojové, o havárii nemluvilo. Jak se Šumperskému a jesenickému deníku podařilo zjistit, místostarosta Jeseníku a předseda správní rady Jesenické rozvojové Jiří Staňa (SZ), který je v současné době v Japonsku, o nehodě neinformoval ani kolegy. O havárii nic nevěděl ani starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS) ani jeho zástupce Vladimír Cupal (nez.). „S havárií se mi nikdo nepochlubil. Jsem přesvědčen, že bychom o zničeném voze vědět měli, jestliže chod společnosti finančně podporujeme. Město Jeseník dokonce platí nejvyšší částku ze všech obcí,“ netajil své překvapení Cupal.
Auto je na odpis. Společnost však o dopravní prostředek nepřijde. Většina z pěti členů správní rady odhlasovala nákup dalšího vozu za prostředky získané z pojistky a z odprodeje vraku. „Sejde se nám skoro sto šedesát tisíc korun a za to koupíme přibližně čtyři roky starou Škodu Fabia,“ uvedl starosta Lipové – lázní Lubomír Žmolík (ODS).

Obecně prospěšnou společnost Jesenická rozvojová založil Mikroregion Jesenicko. Hlavním úkolem nové organizace je zpracovávat projekty pro obce na Jesenicku a pomoci jim tak získat peníze z fondů Evropské unie. Společnost financují obce z celého regionu.

„S havárií se mi nikdo nepochlubil. Jsem přesvědčen, že bychom o tom vědět měli.“ řekl starosta Jeseníku Petr Procházka