Festival má za úkol seznámit místní obyvatele a návštěvníky Jeseníků s tradičními pokrmy. „V Jeseníkách kvůli vysídlení většiny původního obyvatelstva chybí tradiční kuchyně. Je to spíš mix polsko-německo-moravských receptur, které naši kuchaři poopravili a vytvořili z nich moderní gastronomii," vysvětlila tvůrkyně projektu Chuť Jeseníků Tereza Schreiberová, předsedkyně občanského sdružení Jeseníky přes hranici.

Prozradila, že letošní festival, který potrvá až do konce září, se bude lišit od těch předchozích především kvalitou.

„Loni se do akce zapojilo na tři desítky restaurací, letos jich máme devět. Vybírali jsme především certifikované restaurace nebo ty, na které nás upozornili jejich hosté a my jsme si ověřili jejich kvalitu," zdůraznila Tereza Schreiberová.

Vlajkovou lodí Chuti Jeseníků je kavárna Předměstí, v Šumperku se dále budou vařit krajové speciality v restauraci Arte a v pivnici Holba, na seznamu je také Permoník v Sobotíně, Vila Elis v Jeseníku, Relax centrum Kolštejn v Branné, hotel Slunný dvůr v areálu jesenických lázní, hotel Diana ve Velkých Losinách a hotel Slunce v Rýmařově.

Po celou dobu trvání festivalu – to znamená do konce září, budou nabízet tříchodové menu, které bude představovat tradiční jesenické recepty.

„Zveme všechny, aby přišli ochutnat skvělou jesenickou kuchyni. Láska prochází žaludkem a tak věřím, že i díky jídlu si můžete zamilovat Jeseníky," pozval hosty Tomáš Drápal majitel restaurace Relax centrum Kolštejn.